Три концерти на Петар Грашо со симфониски оркестар во Скопје

Сцена 23.04.2024 / 11:54

Петар Грашо ќе одржи трет ексклузивен концерт со симфониски оркестар во Скопје и тоа на 29 април во ,,Македонска филхармонија’’, откако се распродадоа двата концерти закажани на 26 и 27 април.

Македонската публика секогаш со овации и со аплауз, воодушевено ги прима изведбите на Петар Грашо, па нема сомнеж дека така ќе биде и овој пат. Подгответе се за неверојатни два часа свирење и пеење на најголемите хитови како што се ,,Ako te pitaju“, „Moje zlato“, „Utorak“, „Ko nam brani“, а освен неговите фантастични песни, со огромно задоволство ќе ги слушаме и песните Оливер Драгојевиќ. Сите оние кои останаа без влезница за првите два концерти, можат уште веднаш да си купат влезница за третиот. Истото можат да го направат преку продажната мрежа на www.kupikarta.com Розе Веро 2, како и ЈК травел во Бисер. Бидете брзи!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.

Најнови вести