Младиот гостиварец, Љубе Цветковски, на музичката платфпрма „Јутјуб“ ја објави својата најнова песна, насловена „Ризик“. Тоа е негово трето авторско дело и е достапна на „Јутјуб“ каналот „Luyo“, како и на сите други стриминг платформи.

Цветкоски, кој е роден на 30.09.2001 година и е студент на медицина, пишува и компонира музика и текстови. Со музика активно се занимава околу две години и е автор на неколку авторски песни.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.