Од 30 ноември до 2 декември 2023 година, во Младинскиот Културен Центар во Скопје, ќе се одржи десеттото издание на PIN Music Conference and Showcase Festival.

Од четврток до сабота, откриј ја новата музичка сцена од Европа и светот на PIN MUSIC 2023! Taksirat Festival во рамки на овој настан ти претставува фантастична музика, од евровизиските Joker Out, преку шпанската сензација Maika Makovski, па до Греми-наградуваната Dobet Gnahoré, музика на светот, панк, метал, фадо, спој на различни стилови и традиции и МКЦ каков што не сте го виделе до сега!

Програмата почнува секоја вечер во 20:30! 50 концерти со бесплатен влез!

Целосната програма може да ја видите на следниот линк: https://pinconference.mk/programme/

ПИН музичката конференција е организирана со поддршка од Центарот на европската мрежа за размена на музички иновации HEMI Music Hub, проект кофинансиран од програмата Креативна Европа на Европската Унија.

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.