Украинската пејачка Руслана Лизичко му упати порака на Илон Маск да ја спаси Украина и светот со својата технологија.

Те предизвикувам, Илон! Ајде да ја искористиме твојата технологија за Марс овде на Земјата за да ја спасиме Украина и светот! Стани наш спасител“, му порача Руслана на американскиот милијардер и сопственик на компанијата „Тесла“, со видео во кое стои пред украинското знаме.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.