Македонскиот пејач, автор и музичар Виктор Апостоловски вечерва пријатно ги изненади фановите.

Талентираниот битолчанец кој се прослави во шоуто „Идол“ на мошне симпатичен начин ја побара за жена девојката Милена Доневска.

Херојот од несудениот евровизиски хит „Супермен“ ја запроси саканата во Истанбул. Додека таа се подготвуваше да му позира свртена со грб, тој го извади прстенот, клекна и веќе претпоставувате што следуваше.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.