Вечерва во клубот Станица 26, со почеток во 23:45 часот Мирко Попов и Виолета Качакова ќе ве потсетат на најголемите хитови на ПМГ.

ПМГ//PMG се пионери на македонската електронска сцена. Визионери, основачи, организатори, диџеи, танчери. СВЕ у исто време :))) Уште од раните 90ти години, се до денес, присутни и расположени за ТОП ЖУР.

 

Вечерва ПМГ ќе ве потсетат на некои од НАЈГОЛЕМИТЕ ХИТОВИ кои го направија Скопје техно метропола во изминативе декади. ОДЛИЧНА МОЖНОСТ ЗА СТАРТ НА ПРЕДНОВОГОДИШНАТА ЕУФОРИЈА. Повелете на полноќ… се вели во објавата од организаторите на овој настан.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.