Македонскиот нов бран е на ПИН.

Скопје. Челик и бетон можеби го дефинираат неговиот физички пејсаж, но нашата музика вдишува живот во неговата суштина. Ќе ми биде чест да ни се придружите во славењето на овој брак на урбана цврстина и уметнички израз.

Македонски нов бран?
Колективот „Гола Планина“ е посветен на изградба на нов културен пејсаж во Македонија и околниот регион. Нашата мисија вклучува да ги негуваме уметниците и да им обезбедиме основни музички деловни ресурси за да им помогнеме да успеат. „Планината е Гола!“ служи како наш слоган, предизвикувајќи го песимизмот околу македонскиот музички пазар и отворајќи го патот кон нов, просперитетен музички пејзаж.

Верувам дека оваа порака ве наоѓа во добро и сте превозбудени за претстојната музичка конференција ПИН во Скопје. Се викам Леон го имам задоволството да сум дел од раководството на колективот Гола Планина, динамична сила на македонската музичка сцена.

Возбуден сум што можам да ви упатам топла покана да бидете сведоци на енергичните настапи на нашите четири извонредни бендови: Dimish, Alembic, Conspiracy и Vagina Corporation. Секоја група носи уникатен вкус на сцената, спојувајќи ги различните нишки од културната таписерија на нашиот град во хипнотизирачко аудитивно искуство.

Распоред:

Dimish: Денсинг сала “25 Maj“, 01.12.2023, 21:00

Alembic: Фросина, 01.12.2023, 20:45

Conspiracy: Денсинг сала “25 Maj“, 30.11.2023, 21:00

Vagina Corporation: Денсинг сала “25 Maj“, 02.12.2023, 23:15Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.