Бојана Стаменов важи за една од пејачките во Србија со најдобри гласовни способности, а својата популарност таа ја стекна кога ја претставуваше својата држава на Евровизија.

Стаменов од своето прво јавно појавување на сцената се бореше со вишокот килограми. Неретко истакнуваше дека е голем хедонист и дека ужива во храната и дека не сака да држи диети.

Меѓутоа, пејачката овојпат сите го шокираше со својата одлука и резултатот кој го постигна. Имено, Бојана на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која може да се види дека премногу ослабела. Таа неодаман откри дека ослабела дури 45 килограми, а за тоа сведочат и фотографиите кои редовно ги објавува на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bojana Stamenov (@_bojana_stamenov_)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.