LIL PUMP доаѓа да ја освои Д Фестивалската публика, соопштија организаторите.

 Полетуваме према експлозивно доживување на Д Фестивал, бидејќи Lil Pump ќе ја обележи сцената со својата енергија! Подгответе се за несекојдневната атмосфера на ‘Gucci Gang’, каде што секој момент е шоу на ЛУДИЛО!

Сега е моментот да си ги набавите вашите Super Early Bird билети преку продажната мрежа на MkTickets или преку следниов линк: https://dfestival.mk/vleznici/Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.