Скандалозната водителка на ТВ Пинк, Јована Јеремиќ, целата мината година зборуваше за условите кои мора да ги исполни нејзиниот иден партнер (разведена е, со ќерка), секогаш истакнувајќи го материјалниот момент, а сега објасни зошто е потребно тој да биде милионер. Имено, во прашање се физиолошки причини – барем така тврди водителката.

Посакувам партнер од странство бидејќи станав свесна дека во Србија нема маж за мене, се помирив со тоа. Јас сум посилна од 99 проценти од мажите во Србија, посилна сум финансиски. За мене да ме има некој мора да е милионер, а во Србија ги има можеби десет. Сите се во брак, а јас никогаш нема да бидам нечија љубовница. Мора да биде богат, тоа ми е афродизијак во сексот, немам либидо ако не е така, не можам да доживеам оргазам. Бидејќи згрешив, во меѓувреме научив дека не сакам да бидам сама. Порано се задоволував со мажи кои не беа достојни за мене и ми го трошеа времето. Ќе бидам сингл неколку години додека не го најдам вистинскиот. Заработувам многу, секоја минута со погрешен маж посветувам ми е загубено време, за со тоа фрлам пари. Сакам да се грижам за моите внуци во свое време. Минатата година испаднав најголемиот материјалист во јавноста поради изјавата дека мажот на жената треба да купи ролекс, автомобил и стан, но тоа е вистината, изјави Јована за „Информер“.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.