Елементал – Најпопуларниот музички состав од Хрватска за прв пат на Д Фестивал!

Најавуваме магична ноќ, исполнета со уникатна комбинација на рап, фанк, соул и рок – потпис на овој восхитувачки бенд. Експлозија од звук и енергија, искрени текстови, моќни настапи и наградени албуми. „Iz dana u dan“, “Tijelo pamti” и “Hej, sanjalice” се само дел од песните кои ќе ги запееме заедно на четиринаесетото издание на Д Фестивал.

Не го пропуштајте овој момент – придружете ни се за да создадеме заедно едно незаборавно искуство!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.