вторник, 17 октомври 2017 | Вести денес: 76 ново

Балкан

Балкан

Ставот на ЕК дека Каталонија и Косово не се споредуваат ја мобилизира Србија: Вучиќ свика итен состанок, Брнабиќ заминува за Брисел

Српскиот претседател Александар Вучиќ свика итен состанок по соопштението на Европската комисија, во кое се наведува...

Top