Ознака: Жоан Лапорта
Фудбал 21.10.23 | 22:23

Лапорта: Ова е најголема кампања против Барселона, но и за Мадрид имаме порака

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта уште еднаш истакнал дека случајот „Негреира“ е создаден за дискредитација на шпанскиот клуб. Тој зборуваше пред „социосите“...

Фудбал 08.03.23 | 14:16

Лапорта: Чави заслужува нов долгорочен договор

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта изјави дека е подготвен да му понуди нов договор на тренерот Чави.   – Мислам дека Чави заслужува нов долгорочен договор....

Фудбал 17.10.22 | 08:19

Реал-Барса: Претседателот на гостите по мечот се карал со судиите

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта влезе во судиската соба по натпреварот од 9. коло на Ла Лига со Реал Мадрид (1:3). пренесува „Марка“. – Кога натпреварот заврши...

Фудбал 08.08.22 | 12:22

Претседателот на Барса веќе нема да зборува за Меси

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта изјави дека не сака повеќе да зборува за напаѓачот Лионел Меси бидејќи тој е играч на Пари Сен-Жермен. Шпанските медиуми пишуваа...