Ознака: женско тело
Црна хроника 18.01.22 | 14:11

Пронајден женски труп во канал за наводнување кај Виница

Во канал за наводнување во близина на магистралниот пат А3 кај Виница е пронајдено безживотно тело на средовечна жена. Констатирано е дека се работи за 56-годишната Јасмина...

Свет 19.12.20 | 23:25

Женско тело пронајдено во куфер во хостел во Лондон

Лондонската полиција истражува смрт на жена чие тело е пронајдено во куфер во хостел во западниот дел на градот, пренесува Гардијан. Телото го открил еден сликар од...

Црна хроника 02.11.19 | 14:50

Пронадено женско тело во Вардар

Безживотно тело на жена на 60-70 години утрово било извадено до водите на реката Вардар во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица, јавува А1он. Жената не била...

Црна хроника 08.06.19 | 17:51

Женско тело најдено во река во Кочани

Вчера во 15 часот и 15 минути во Полициската станица Кочани било пријавено дека во реката Оризарска, кон село Речани-кочанско забележано било женско тело. Увид на местото...