Ознака: Жељко Самарџиќ
Музика 24.12.21 | 21:17

Жељко Самарџиќ замина во пензија

Српскиот пејач Жељко Самарџиќ по долго време се враќа на публиката во Белград која со нетрпение го очекува. Но, бидејќи пандемијата не запира, со што опстојувањето во...

Естрада 25.02.20 | 10:12

Веќе не изгледа како „КФЦ“: Жељко Самарџиќ повторно го смени имиџот

Фановите не можеа да го препознаат Жељко Самарџиќ кога пејачот реши да пушти брада и мустаќи и се реши на малку хипстерски изглед. Сепак, тој повторно реши да се врати...

Калеидоскоп 01.12.19 | 23:19

Самарџиќ: Не разбуди силно тресење, веднаш истрчавме од куќата

Тлото во Албанија неколку дена по ред, не се смирува и постојано има земјотреси со различен интезитет. Првиот силен земјотрес кој се случи на 26 ноември однесе многу жртви...

Естрада 25.08.19 | 15:58

„Македонско девојче“ ечеше во Свети Наум: Жељко Самарџиќ се расположи во Охрид

Во прекрасниот амбиент покрај изворите на Дрим во Св. Наум, гала концерт одржа познатиот балкански музички уметник Жељко Самарџиќ.   View this post on Instagram   🎶 A...

Естрада 16.08.19 | 16:26

Жељко Самарџиќ се справува со тешка болест: Од моментот кога дознав за болеста како да ми се сруши светот

Пејачот раскажа за здравствената состојба која му се случила неодамна. Од моментот кога дознав за болеста како да ми се сруши светот, не ни знаев што ми е. Сега продолжувам...

Музика 20.02.19 | 14:58

Жељко Самарџиќ со уште едно изненадување за саботниот концерт

Жељко Самарџиќ ќе го одржи својот концерт на 23 февруари, откако истиот беше одложен поради трагичната сообраќајна несреќа кај Карпалак. Жељко најавува дека е подготвен...

Естрада 14.02.19 | 10:37

Одложен концертот на Жељко Самарџиќ поради несреќата кај Карпалак

Поради трагичниот настан, сообраќајната несреќа кај Карпалак, концертот на Жељко Самарџиќ кој требаше да се оддржи на 16-ти февруари во Вип Арената Борис Трајковски...

Естрада 13.02.19 | 17:35

Жељко Самарџиќ : За ќерка ми бев „чичкото од телевизија“

Пред концертот на 16 февруари, Жељко Самарџиќ во интервју за „Република“ раскажа некои интересни случки од неговиот живот. Доаѓате на концерт во Скопје на 16 февруари....

Музика 07.02.19 | 10:11

Кој е специјалниот гостин на концертот на Жељко Самарџиќ?

На 16. Февруари Жељко ќе ги изненади сите фанови со голем спектакуларен концерт во Скопје, по повод месецот на љубовта и виното. Во Вип Арената Борис Трајковски ќе одекнуваат...

Естрада 04.02.19 | 11:18

Жељко Самарџиќ за „Република“: На концертот во Скопје ќе ја испеам за прв пат мојата омилена песна „Можда“

Пред концертот во Скопје, Жељко Самарџиќ во интервју за „Република“ откри неколку детали за настапот, новиот албум и песната која премиерно ќе ја изведе во Скопје. Доаѓате...

Музика 01.02.19 | 19:53

Жељко Самарџиќ за „Република“: Во Охрид го сменив мојот имиџ

Жељко Самарџиќ на 16 февруари ќе одржи концерт во Скопје. Тој во интервју за „Република“, меѓу другото откри дека токму во Охрид го променил својот имиџ. Имате нов албум...