Ознака: жељко јоксимовиќ
Филм 12.10.21 | 19:51

Кривична за секој што го споделил „пиратскиот“ линк за „Тома“, ќе се бараат казни и до 5 години затвор

Копија од српскиот филм „Тома“ почна да се шири на социјалните мрежи минатата недела, по што продуцентите на филмот Жељко Јоксимовиќ и Драган Бјелогрлиќ повикаа дека...

Естрада 08.07.21 | 14:41

Базен за уживање: Овде живеат Жељко Јоксимовиќ и Јована

Жељко Јоксиковиќ важи за еден о подобро платените музичари на Балканот. Тој со сопругата Јована живееат во луксузна куќа во Белгра заедно со трите деца. Друштво често...

Естрада 20.04.21 | 19:56

Јована Јоксимовиќ со интимна фотографија му го честита роденденот на Жељко

Жељко Јоксимовиќ денес го прославува својот 49. роденден, а меѓу првите кои му упатија јавна честитка беше сопругата Јована Јоксимовиќ. Водителката му се обрати преку...

Естрада 07.01.21 | 22:33

Жељко Јоксимовиќ влезе во новинарството: Ја купи најстарата агенција на Балканот, „Тањуг“

Српската поп звезда Жељко Јоксимовиќ влезе и во новинарството. Тој неодамна ја купи новинската агенција „Тањуг“. Таа една од најстарите агенции на Балканот но пред...

Култура 09.07.20 | 15:54

Концертот на Јоксимовиќ што за многумина беше естрада, е само нивно лично незадоволство

Српскиот поп-пејач Жељко Јоксимовиќ нема да настапи на годинашното јубилејно 60. издание на меѓународната реномирана музичко-сценска манифестација „Охридско лето“,...

Култура 09.07.20 | 14:42

Жељко Јоксимовиќ нема да пее на Охридско лето

Српскиот поп пејач Жељко Јоксимовиќ нема да пее на јубилејното, 60. издание на Меѓународниот музичко-сценски Фестивал „Охридско лето“, објави САКАМДАКАЖАМ.МК. Ова за...

Култура 08.07.20 | 17:35

Стотина македонски фамилии ќе земеа некој денар, реагираат музичарите за изборот на Јоксимовиќ

И јавноста и македонските музичари реагираат на одлуката Жељко Јоксимовиќ да го затвори овогодинешното „Охридско лето“. Покрај оние кои сметаат дека на музичарот...

Култура 08.07.20 | 16:46

Јоксимовиќ кризно ќе мора да биде потпомогнат од богатиот македонски народ

Кога не се револтирате на ова расфрлување со пари, после не постирајте RIP Mаестро, коментира активистот Ивор Мицковски, на веста дека Жељко Јоксимовиќ ќе го затвори овогодинешното...

Естрада 11.06.20 | 13:21

Стигнаа ковид-тестовите на Жељко и Јована Јоксимовиќ

Жељко и Јована Јоксимовиќ беа дел од познатите личности кои пред една недела го прославуваа раѓањето на Жељко Ражнатовиќ во вилата на Цеца на Дедиње. Откако пејачката...

Музика 21.04.20 | 12:45

За сите оние кои се борат и надеваат: Жељко со уличен концерт во Белград

Жељко Јоксимовиќ на своите согараѓани, па и на фановите од регионот им приреди прекрасен концерт пред Градското собрание во Белград. Погледнете го концертот во продолжение…ќ...

Естрада 20.04.20 | 15:01

Јоксимовиќ вулгарен на социјалните мрежи, твитерџиите го нападнаа

Популарниот балкански пејач Жељко Јоксимовиќ изненади со безобразен и суров коментар на социјалните мрежи. Можеби неговиот коментар немаше толку да ги вонемири твитерџиите...

Естрада 21.12.19 | 15:12

Син ми не ми исполни една желба: Мајката на Жељко конечно призна

Мајката на Жељко Јоксимовиќ повремено се појавува во јавноста, а во една прилика раскажа за желбата на синот која тој не и ја исполнил. Имено, Весна раскажала дека е...

Калеидоскоп 23.09.19 | 20:35

Ист Јоксимовиќ: Поради сличноста со пејачот мигрант ќе го промени името во Жељко

Пакистенецот Азер Кан е вистински хит во Србија. Поради неговата неверојатна сличност со пејачот Жељко Јоксимовиќ луѓето го застануваат на улица барајќи да се сликаат...

Естрада 26.06.19 | 13:09

Жељко Јоксимовиќ на 3 август доаѓа во Охрид: Неверојатно е чувството да настапиш пред десет илјади публика која во еден глас ги пее сите твои песни!

Една од најголемите ѕвезди во регионот, пејачот и кантавтор Жељко Јоксимовиќ ова лето доаѓа во Охрид, со уште еден во низата на успешни концерти. Како што ни соопштуваат...

Музика 19.05.19 | 21:25

За мене Тамара е победничка!

Српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ, кој досега веќе два пати во својата кариера ја претставуваше Србија на Евровизија, по синоќешниот Евровизиски фестивал, напиша дека...

Музика 19.05.19 | 11:44

Време е да се преиспита начинот на гласање, за мене Тамара победи

Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија“, порачува Жељко Јоксимовиќ, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското...

Семејство 21.04.19 | 18:44

Јована или Невена: Која снаа Јоксимовиќ е поубава?

Едни од најпопуларните браќа во Србија се Жељко и Саша Јоксимовиќ. За Жељко е многу напишано, познато е дека е женет со познатата водителка Јована, а за неговиот брат,...

Семејство 21.04.19 | 16:53

Среќо мајкина, среќен роденден!

Роденденот на Жељко Јоксимовиќ бил одлична можност целото семејство да се собере и да прослави. Освен сопругата Јована, четирите деца на Жељко, се пијави и мајката на...

Естрада 21.01.19 | 17:14

Толку од нас: Жељко Јоксимовиќ откри голема семејна тајна

Жељко Јоксимовиќ откри дека после синот Коста и близначките Ана и Срна, со сопругата Јована Јокисмовиќ нема веќе да имаат деца. Имено, Јована со девојчињата имала тешка...

Музика 24.12.18 | 09:48

Жељко Јоксимовиќ со проектот „Два света“ ја разнежни публиката во Скопје

Жељко Јоксимовиќ синоќа со два концерти во Македонската опера и балет ја разнежни македонската публика пред новогодишните празници. Со третиот дел од проектот „Два...