Ознака: жељко јоксимовиќ
Естрада 21.12.19 | 15:12

Син ми не ми исполни една желба: Мајката на Жељко конечно призна

Мајката на Жељко Јоксимовиќ повремено се појавува во јавноста, а во една прилика раскажа за желбата на синот која тој не и ја исполнил. Имено, Весна раскажала дека е...

Калеидоскоп 23.09.19 | 20:35

Ист Јоксимовиќ: Поради сличноста со пејачот мигрант ќе го промени името во Жељко

Пакистенецот Азер Кан е вистински хит во Србија. Поради неговата неверојатна сличност со пејачот Жељко Јоксимовиќ луѓето го застануваат на улица барајќи да се сликаат...

Естрада 26.06.19 | 13:09

Жељко Јоксимовиќ на 3 август доаѓа во Охрид: Неверојатно е чувството да настапиш пред десет илјади публика која во еден глас ги пее сите твои песни!

Една од најголемите ѕвезди во регионот, пејачот и кантавтор Жељко Јоксимовиќ ова лето доаѓа во Охрид, со уште еден во низата на успешни концерти. Како што ни соопштуваат...

Музика 19.05.19 | 21:25

За мене Тамара е победничка!

Српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ, кој досега веќе два пати во својата кариера ја претставуваше Србија на Евровизија, по синоќешниот Евровизиски фестивал, напиша дека...

Музика 19.05.19 | 11:44

Време е да се преиспита начинот на гласање, за мене Тамара победи

Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија“, порачува Жељко Јоксимовиќ, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското...

Семејство 21.04.19 | 18:44

Јована или Невена: Која снаа Јоксимовиќ е поубава?

Едни од најпопуларните браќа во Србија се Жељко и Саша Јоксимовиќ. За Жељко е многу напишано, познато е дека е женет со познатата водителка Јована, а за неговиот брат,...

Семејство 21.04.19 | 16:53

Среќо мајкина, среќен роденден!

Роденденот на Жељко Јоксимовиќ бил одлична можност целото семејство да се собере и да прослави. Освен сопругата Јована, четирите деца на Жељко, се пијави и мајката на...

Естрада 21.01.19 | 17:14

Толку од нас: Жељко Јоксимовиќ откри голема семејна тајна

Жељко Јоксимовиќ откри дека после синот Коста и близначките Ана и Срна, со сопругата Јована Јокисмовиќ нема веќе да имаат деца. Имено, Јована со девојчињата имала тешка...

Музика 24.12.18 | 09:48

Жељко Јоксимовиќ со проектот „Два света“ ја разнежни публиката во Скопје

Жељко Јоксимовиќ синоќа со два концерти во Македонската опера и балет ја разнежни македонската публика пред новогодишните празници. Со третиот дел од проектот „Два...

Естрада 18.12.18 | 19:20

Пред Јована и Леонтина, Жељко Јоксимовиќ беше во врска со Цеца

Пејачката Цеца Славковиќ повеќе од деценија не е активната на сцената. На публиката во аманет и остави два албуми и се повлече, а беше позната како девојка на Жељко Јоксимовиќ. Жељко...

Естрада 10.12.18 | 20:41

Севе ги скара, па Коиќ и Јоксимовиќ сега не можат со очи да се видат

Во јавноста протече веста дека односот меѓу семејствата Којиќ и Јоксимовиќ сериозно е нарушен, а дека за се е виновна, ни помалку Северина. Имено таа ѝ се налутила на...