Ознака: здруженија
Скопје 25.09.20 | 15:22

Отворено протестно писмо до АХВ за незаконската програма за работа на „Лајка“

34 национални здруженија, активистички групи и самостојни активисти за заштита на животни потпишаа Отворено протестно писмо до Агенцијата за храна и ветеринарство...

Економија 01.08.20 | 14:55

Регулаторна веднаш да ја повлече одлуката за поскапување на струјата, бараат синдикати и здруженија

Синдикатите и здруженија од земјава најостро реагираат на одлуката на Регулаторната комисија за енергетика за поскапување на струјата за 7,4 проценти и бараат таа веднаш...

Економија 29.07.20 | 13:57

Казни и присилна наплата за фирмите кои зеле државна помош, а не исплатиле плати, бараат здруженија и синдикати

Повеќе здруженија и синдикати денеска преку заедничко сооштение реагираат на тоа што одредени фирми кои и покрај тоа што добиле државна помош не ја исполниле обврската...