Ознака: заразено
Балкан 12.12.20 | 15:44

Во Грција прв случај на бебе родено со Ковид-19 од заразена мајка

Во атинска болница вчера се роди бебе позитивно на Ковид-19 од мајка заразена со вирусот, што воедно е прв ваков случај во Грција, објавија грчките медиуми, јави дописничката...

Македонија 12.10.20 | 10:17

Двомесечно бебе од Битола позитивно на Ковид-19, се заразило од бабата

Двомесечно бебе стана најмладиот жител на Битола заразен со Ковид-19. Според податоците од Министерството за здравство, бебето се заразило од близок член во семејството,...

Здравје 15.09.20 | 13:01

Дете од скопска градинка позитивно на Ковид 19

Прв случај на дете заразено со Ковид-19 бил забележан во скопска градинка, а оваа информација ја потврди и Министерството за труд и социјална политика, дознава Сител. Позитивни...

Здравје 26.12.18 | 14:39

Нов седми случај на заболен од морбили во Радишани

Уште едно дете од претшколска возраст е заболено од морбили во скопската населба Радишани. Со овој случај бројот на заболени од морбили во Радишани изнесува седум од...