Ознака: заразена
Македонија 10.10.20 | 19:00

Медицинска сестра заразена со Ковид-19 го затвори Центарот за лица со попреченост во Штип

Дневниот центар за интелектуална и физичка попреченост во Штип се затвора, а вработените и штитениците одат во изолација откако се потврди дека медицинската сестра...

Здравје 10.10.20 | 15:38

Затворен Центарот за лица со попреченост во Штип, медицинска сестра заразена со Ковид-19

Во наредните 14 дена се затвора Центарот за лица со интелектуална и физичка попреченост во штипската населба Ново Село. Медицинската сестра, која работела во центарот...

Сцена 14.08.20 | 23:13

Северина на Брач „се журка“ без маска, дали короната ја фатила таму?

Пејачката Северина Којиќ е заразена со корона вирус, а наводно инфекцијата ја добила на журка на една од плажите на хрватскиот остров Брач. Со Северина бил и нејзиниот...

Здравје 21.04.20 | 19:46

Докторка од болницата во Кочани има ковид-19

Прв позитивен здравствен работник и во Кочанската болница. Лекарка интернист се инфицирала при контакт со пациент позитивен на Ковид-19. Таа е една од двата случаи кои...

Здравје 04.04.20 | 15:14

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на...

Црна хроника 27.02.20 | 18:25

МВР: Заразената со коронавирус од Италија дошла вчера

Министерството за внатрешни работи тврди дека жената кај која е утврдено присуство на корона вирус пред неколку дена била дојдена од Италија. МВР ја информира јавноста...