Ознака: запросување
Калеидоскоп 03.08.22 | 09:35

Двајца учесници во илинденската коњаница ги запросија своите девојки на Мечкин Камен

На големиот и убав македонски празник Илинден во Крушево кај Мечкин Камен се случи запросување. Покрај скандирањата и свирежите, на Мечкин камен се случи и нешто што...

Музика 11.04.22 | 11:08

Џек Вајт ја запросил својата девојка Оливија Џин на концерт, па се оженил на бис

Џек Вајт ги шокирал обожавателите кога ја запросил и се ожени со својата девојка на сцената за време на настапот. Тој ја покани Оливија Џин, текстописец и продуцент,...

Калеидоскоп 03.01.22 | 15:47

Стружанец со кран дојде до саканата за да ја запроси

Со кран, воздушно до саканата личност за да ја запроси, објави порталот Охрид 1.

Естрада 21.08.21 | 09:37

Македонски пејач на сцена клекна пред својата девојка, таа кажа „да“

Македонскиот пејач Давид Темелков, кој гради кариера и во Хрватска, јавно ја запроси својата девојка Елена Јунг, а таа кажа „да“. Запросувањето се случи на фестивалот...

Семејство 09.08.21 | 23:48

Бочварски клекна пред Маринела

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски ја побара раката на својата девојка Маринела Серафимова по една година врска, јавува ММС. И двајцата се од Штип, а Маринела...

Ракомет 10.07.21 | 10:25

Две запросувања меѓу ракометарите на битолски „Еурофарм“

Двајца ракометари од „Еурофарм Пелистер“ деновиве решија да ги побараат за сопруги своите девојки. Прво вчера македонското репрезентативно лево крило Бојан Маџовски,...

Калеидоскоп 28.06.21 | 21:43

Охридска романтика – ја запроси девојка си на вакцинален пункт

Среќен ден во Регионалниот вакцинален пункт во Охрид – коментира Шило Магазин, објавувајќи ја веста за прво запросување на вакцинален пункт во земјава. Успешна...

Балкан 09.01.21 | 21:25

Ја запроси девојка си на урнатините во Петриње, од каде едвај извлекол жива глава

Сакав да ја запросам Ана уште минатата година, бирав место и вистински момент, а потоа се случи 2020 година, со сите свои непријатности и короната, па таа идеја падна во...

Семејство 26.12.20 | 21:13

Последната хемотерапија ѝ донесе двојна радост: Наталија го победи ракот и кажа „ДА“

Наталија Михајловска од Битола, студентка на универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип на Факултетот за медицински науки, на само 25 години ја водеше најтешката битка во...

Сцена 16.08.20 | 10:16

Дунафка Трифуновска ќе се мажи, Ване Цветанов ја побарал за жена високо во облаците

Манекенката Дунафка Трифуновска ќе се мажи! Екс директорот на Агенцијата за спречување перење пари Ване Цветанов ја побарал раката во авион, на враќање од одморот од...

Астро 09.06.20 | 22:55

По карантинот: 3 хороскопски знаци што веројатно ќе се свршат

Откако поминавте повеќе од 2 месеци затворени дома заедно со партнерот, можеби ќе сфатите дека тој е вистинскиот или дека веќе никогаш не сакате да разговарате со него....

Калеидоскоп 29.02.20 | 10:13

Само денес девојките можат да им предложат брак на мажите

За денот кој доаѓа само еднаш во четири години постојат многу верувања. Според некои, децата родени на 29 февруари се посреќни. Во Ир­ска, Фин­ска и во Шкот­ска, пак, же­ни­те...

Фудбал 19.01.20 | 23:22

Македонец клекна на колена на стадионот на Јуве

За време на претпоследниот натпревар од 20. коло во Серија А, помеѓу екипите на Јувентус и Парма, Цане Ѓошевски на трибините на стадионот во Торино ја запроси својата...

Балкан 19.01.20 | 20:05

Каков гест: Пливачите го пуштија Милан прв да стигне до крстот за да може да го направи ова

И пливачите и организаторите на денешната церемонија за фрлањето на светиот крст во селото Винча, кај Белград, немаа никаков проблем со тоа Милан Кичовиќ прв да стигне...

Калеидоскоп 19.01.20 | 16:44

Од езерото извади прстен: Романтично запросување за Водици во Охрид

Денешниот голем празник некои го искористија за романтично запросување. Едно момче кое се фрлаше по крстот реши да ја побара својата сакана за жена.Па така додека сите...

Семејство 18.10.19 | 08:58

Зошто клекнуваат мажите кога бараат жена?

Повеќето жени си фантазираат како нивниот партнер ќе ги запроси на некој романтичен момент каде што клечи на колена. Повеќето жени не ја знаат причината зошто ваквиот...

Калеидоскоп 22.09.19 | 11:41

Запросување на дното на Охридско Езеро

Александар на уникатен начин под вода ја побара Матеја. Како што објавија од нуркачкиот тим „Акватек” запросувањето се случило на дното на Охридското Езеро, каде...

Калеидоскоп 21.09.19 | 13:53

Се удавил додека ја барал за жена

Еден маж во Луизијана се удавил додека се обидувал да ја запроси својата девојка додека биле на одмор. Стивен Вебер од Батон Руж почина оваа недела додека ја запросувал...

Естрада 12.09.19 | 14:31

Ја запроси по само пет месеци врска, скопската пејачка пред свадба

Љубовта која се роди помеѓу двајца натпреварувачи во „Ѕвездите на Гранд“, скопјанката Елена Миленковска и белграѓанецот Александар Гуте Маринковиќ, ќе биде крунисана...

Калеидоскоп 01.08.19 | 12:27

Николовски клекна на колена во Словенија

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски пред десеттина дена ја запроси својата девојка Андријана Јакимовска во словенечкото гратче Порторож покрај брегот на...