Ознака: заплена на дрога
Свет 12.08.22 | 12:25

Во Мексико запленети 1,5 тони синтетичка дрога

Припадници на мексиканската армија открија и запленија околу 1,5 тони синтетичка дрога метамфетамин и 149 килограми фенталин во прав на контролниот пункт во северната...

Црна хроника 01.06.22 | 11:18

Пресечен меѓународен канал за транспорт на дрога на патoт Битола-Прилеп

Околу 86 килограми марихуана во вредност од околу 300.000 евра и едно уапсено лице е епилогот од вчерашната акција за сузбивање на недозволена трговија со дрога на полициски...

Црна хроника 23.04.22 | 11:09

Муртино а ла Меделин на Ескобар: Приведено лице за неовластено производство на дрога

На 22.04.2022 од страна на полициски службеници од СВР Струмица бил лишен од слобода Ј.П.(46) од с.Муртино, струмичко. Имено, во 09.30 часот, во близина на место викано „Герено“...

Црна хроника 11.03.22 | 13:20

Пронајдена дрога вредна околу 20.000 евра при претрес во Велес, приведен дилер

Полициски службеници привеле велешанец, откако при претрес на неговата куќа и помошни простории биле пронајдени пет поголеми пакувања марихуана, капсули и околу 50.000...

Црна хроника 25.12.21 | 10:42

Гостиварец фатен со ранец полн хероин вреден 200 илјади евра

Синоќа полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи на ул. „Босна и Херцеговина“...

Македонија 24.09.21 | 08:13

Пазете кога купувате кола, клаваат дрога во колите

📌Пазете на автопазар, клаваат дрога во колите. Особено во серија Chraysler Voyager 2016, преку овластениот дилер во МВР❗

Црна хроника 23.09.21 | 20:49

МВР се правда: Не е наша дрогата пронајдена во полициското возило, од 2016 година стои таму

Македонски полициски службеници се фатени со голема количина дрога при обид за влез во Црна Гора. Од МВР официјално го потврдуваат случајот, посочувајќи дека станува...

Црна хроника 16.09.21 | 10:04

Со помош на македонските служби, запленета марихуана вредна 100.000 евра во Германија

МВР информира дека со соработка на нашите и германските служби за борба против дрога, во Германија запленета марихуана вредна над 100.000 евра. Во заедничка координирана...

Црна хроника 02.08.21 | 12:16

Охридската полиција го демнела – му нашле дрога во бмв-то и дома

На 01.08.2021 во 22.35 часот од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје и од СВР Охрид во...

Свет 29.07.21 | 07:23

Најголемата заплена на кокаин во историјата на Парагвај – 3,4 тони: Рекордна количина секоја година

Парагвајската полиција заплени над 3,4 тони кокаин во близина на главниот град Асунсион денес, а дрогата била скриена во магацин за шеќер. Ова е најголемата заплена на...

Балкан 14.04.21 | 10:06

Никој не дошол по кокаинот: Имало заплена на половина тон, но немало апсење

Полицијата во Дубровник заплени рекордна количина кокаин. Според хрватските медиуми, станува збор за околу 500 килограми кокаин што бил транспортиран во контејнер со...

Македонија 10.04.21 | 23:10

Заев го нема, Владата молчи, СДСМ игнорира – дали комбето во кое е фатена марихуаната е на фирма поврзана со Заеви

Ниту Владата, ниту пак премиерот Зоран Заев не даваат одговор дали еден од приведените во акцијата во која се запленети 200 килограми марихуана е возач на Трајче Заев,...

Македонија 10.04.21 | 22:49

Амбасадата на САД дала техничка поддршка, МВР ги дало дилерите

Амбасадата на САД дала техничка поддршка, МВР ги дало дилерите, коментира Ивор Мицковски. Во акцијата на Секторот за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи,...

Македонија 10.04.21 | 12:11

Куновска: За многу портали се нема десено заплена на дрога, дали е до списоците, т.е. 58-те хонорарци или друго, појма немам

Софија Куновска на својот фејсбук профил со критика за медиумите кои не објавија никаква информација за вчерашната заплена на дрога. Не знам дали знаете, за https://time.mk/...

Македонија 09.04.21 | 17:25

Приведениот полициски функционер близок пријател на Заев и Спасовски

Високиот полициски службеник кој денеска бил приведен во големата акција со заплена на дрога бил близок до премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер...

Црна хроника 26.12.20 | 22:33

Mакедонeц сo 33 кг марихуана уапсен во Бугарија

Бугарски царинци пронашле повеќе од 33 килограми канабис вреден 69.000 евра во автомобил со кој управувал државјанин на Македонија. Како што пренесува БТА, автомобилот...

Црна хроника 06.11.20 | 08:58

Ја чувал во пакети и патни торби: Приведен дилер на кој МВР му заплени 50 килограми марихуана

Педесет килограми марихуана биле запленети синоќа во неготинско, при што приведен бил 29-годишниот Е.Е., соопштија утрово од МВР. (фото: МВР) Во рамките на засилените мерки...

Црна хроника 23.02.20 | 20:27

Црна Гора: Во македонски автомобил запленети 12 килограми хероин

По повеќемесечна заедничка активност на полициите на Црна Гора и на Македонија, на граничниот премин Кула денеска во македонски автомобил се запленети околу 12 килограми...

Црна хроника 19.02.20 | 18:28

Чулев за акцијата во Крушопек: Помина времето кога раководствто на МВР соработуваше со криминалците

Акцијата со претреси во Крушопек поради недозволема трговија со дрога ја потврди и министерот за внатрешни работи Наќе Чулев кој на Фејсбук објави дека „Министерството...

Балкан 02.11.19 | 17:51

Искусната Маша ги одведе зад решетки: Македонец и Србин шверцувале херион во ауспух

Македонец и Србин се приведени во Загреб поради сомение дека направиле кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги. Во проверка...