Ознака: закон за амнестија на осудените за настаните од 27 април
Македонија 16.03.23 | 21:56

Јане Ченто и Игор Југ за тоа што предлогот за амнестија не помина во Собранието: Кажете и на мајка ми нека не жали, оти ние сепак ќе победиме!

Откако беше одбиена иницијативата за ставање на предлог законот за амнестија на осудените за „27 април“ на дневен ред во Собранието, со реакција се јавија и неколкумина...

Македонија 06.02.23 | 20:10

Мицевски: Нема пазар за уставни измени со уставобранителите

Пазар со уставобранителите и осудените за 27 април со уставните измени нема да има, тоа не го сакаат ни тие. Од она што го имаме како информации и од адвокатите кои зборуваме,...

Македонија 03.02.23 | 12:17

ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за целосна амнестија на лицата од „27 април“

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог закон за амнестија на лицата осудени за настаните од 27 април 2017 година. Како што појасни координаторот...

Македонија 26.01.23 | 16:00

До Собранието испратен закон за амнестија на осудените за настаните од 27 април

Предлог закон за амнестија за настаните од 27 април во Собранието денеска како препорачана пратка е испратен до пратениците, информира за МИА адвокатот Јанаки Митровски....