Ознака: загуба
Музика 26.02.21 | 09:30

Наум Петрески: Загубив 70.000 евра, живеам од платата на сопругата и пензијата на мајка ми

Фокл пејачо Наум Петрески за „Бекстејџ“ се пожали дека ова се тешки времиња за него и за неговото семејство. Вели дека поради пандемијата и неможноста да зараборува,...

Економија 11.02.21 | 19:17

Компаниите што ќе имаат загуби ќе ја враќаат помошта која ќе ја добијат од државата за исплата на плати

Компаниите со загуба ќе ги враќаат парите кои од државата ќе ги добија како помош за исплата на платите, мерка која треба да биде дел од петтиот пакет мерки за помош на...

Балкан 02.02.21 | 13:36

Поради редуцираниот шопинг: Грција загубила 4 милијарди евра

За девет месеци рестриктивни мерки во Грција и два карантина, процените, според грчкиот весник „Катимерини“ се дека малопродажбата загубила околу четири милијарди...

Балкан 17.01.21 | 12:31

Компаниите во Грција претрпеле загуби од 35 милијарди евра лани само до септември

Грчките компании претрпеле загуби од речиси 35 милијарди евра во периодот меѓу јануари и септември минатата година. Најновите податоци податоци објавени од Грчкиот...

Македонија 24.12.20 | 09:24

130 милиони евра, пари што ги загуби Македонија од ЕУ-фондовите, државата можеше да ги искористи за капителни проекти

130 милиони евра, пари што ги загуби Македонија од ЕУ-фондовите, државата можеше да ги искористи за капителни проекти, смета лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Медиумите...

Економија 08.10.20 | 12:58

Заев им порача: Компаниите кои бележат загуби ќе оставиме да пропаднат

Стратегијата која Заев вчера ја кажа (цитирам) „Ќе оставиме компаниите кои бележат загуба да пропаднат”. Морам да кажам дека ова не се вика стратегија, туку неспособност...

Економија 09.09.20 | 16:48

Македонскa пошти загубила над 50 милиони евра за 6 месеци

Банките го започнаа натпреварот за добивање за промет на плаќање на „Македонска пошта“. Во петок ќе се знае колку од комерцијалните банки во земјава се заинтересирани...

Калеидоскоп 15.08.20 | 20:45

„Туркиш ерлајнс“ слабее, објави загуба од 315,9 милиони американски долари

Турскиот авиопревозник „Туркиш ерлајнс“ објави нето загуба од 2,23 милијарди турски лири (315,9 милиони американски долари) во вториот квартал во кој влијанието на епидемијата...

Свет 27.07.20 | 11:10

Поради пандемијата европските банки ќе загубат до 800 милијарди евра

Европските банки во следните три години ќе забележат загуба до 800 милијарди евра на кредити и намалување на приходите за 30 милијарди евра пооради кризата предизвикана...

Балкан 25.03.20 | 13:12

Поради Ковид 19, загубите на Србија во транспортот се 120 милиони евра, до крај на годината 600 милиони

Поради епидемијата на коронавирусот загубите во транспортот во Србија засега се проценуваат на 120 милиони евра, изјави српската министерка за транспорт и сообраќај...

Балкан 30.10.19 | 11:33

Загубите во хрватските болници се мерат во стотици милиони евра

Новите загуби на хрватските болници во првите девет месеци од годинава достигнаа милијарда куни (134 милиони евра) објави „Јутарњи лист“, посочувајќи дека 70 отсто од...

Сцена 28.10.19 | 10:45

Ниту една болка не се споредува со онаа кога ќе загубиш дете, Сталоне прозборе за смртта на синот

Херојот на култните филмови тивко ја преживеал смртта на својот син, но кога проговорил, неговите зборови расплакале милиони. За повеќето од нас, одењето на кино е начин...

Балкан 29.09.19 | 13:19

Тежок удар на судбината: Елвира загина во несреќа, а претходно во два пожара изгубила три деца

Триесет и тригодишната Елвира Коломпар од Сента, која загина во сообраќајна несреќа веќе преживеала две трагедии кога три деца изгубила во два пожари. Имено, во ноември...

Калеидоскоп 30.12.18 | 23:44

Две години спиев во болници: Гордана Ѓорчева искрено за болката по загубата на својот сопруг

На 19 години го изгуби татка си во сообраќајна несреќа. Втор огромен шок во нејзиниот живот беше смртта на сопругот, актерот Бранко Ѓорчев. Познатата ТВ-презентерка Гордана...