Ознака: возачки
Балкан 15.05.24 | 11:17

На северот на Косово 128 барања за замена на возачки дозволи

Директорот на косовската полиција за северниот регион, Ветон Елшани изјави дека од 10 мај, кога Министерството за внатрешни работи на Косово одобри замена на возачките...

Балкан 09.05.24 | 10:19

Од утре до 9 август во Косово ќе се менуваат српските возачки дозволи

Приштинските институции соопштија дека постапката за замена на возачките дозволи издадени од надлежните институции на Република Србија за возачки дозволи на Косово...

Балкан 07.05.24 | 11:48

Владата на Косово дозволи замена на српските возачки дозволи за косовски

Владата на Косово соопшти дека Министерството за внатрешни работи донело одлука на граѓаните да им дозволи да ги заменат српските возачки дозволи за косовски. Возачките...

Македонија 13.02.24 | 15:14

Бесплатни возачки и сообраќајни дозволи со новото име, иселениците нема да плаќаат за патен лист

На денешната владина седница се донесени неколку решенија за предвременото менување на личните карти, возачките дозволи и патните исправи. Вицепремиерот Фатмир Битиќи...