Ознака: војводи
Македонија 19.12.19 | 12:21

Со „Северна“ и без извинување за „немањето историја“ навивачите не седнуваат на маса кај Пендаровски

Иницијативата на претседателот Пендаровски да ги помири навачките групи најверојатно ќе заврши без успех. Двете најголеми навивачки групи на етничките Македонци,...

Фудбал 08.12.19 | 11:17

Спектакл во Тетово: Војводи и Комити го „запалиja” тетовското кале

Синоќа и под Шара, во Тетово се најави денешното мега-дерби меѓу Вардар и Шкендија. Во заедничка акција фановите на Вардар и Тетекс (Комити и Војводи), го „запалија“...

Македонија 27.12.18 | 12:22

Војводи: Ги скандираа местата на кои беа масакрирани нашите бранители во 2001 година – ги награди државата

Понижувањето на македонскиот народ во секој поглед не прекинува, реагираат од навивачката група Војводи од Тетово на скандалот дека Владата финансиски ќе ги поддржува...