Ознака: внуци
Семејство 22.04.20 | 09:36

Д-р Кон: Бабите и дедовците уште некое време нема да смеат да ги гушнат и бакнат внуците

Некои навики ќе мора да се променат, исто како министерот за здравство Венко Филипче, предупредува и примариус д-р Предраг Кон, епидемиолог и началник на единицата за...

Балкан 08.11.19 | 19:20

Среќната Мара доби четири внучиња за само два часа: Три сестри се породиле во еден ден

Во породилиштето на најстарата болница во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, во петокот се породија три сестри и на свет донесоа четири деца. Прва во породилната сала...

Свет 08.10.19 | 12:11

Шведскиот крал го укинува кралскиот статус за пет внуци, повеќе нема да добиваат пари до буџетот

Шведскиот крал Карл Густаф (Карл XVI) го намали бројот на членовите на семејството кои ќе примаат пари од средствата добиени од даночните обврзници со тоа што одлучи да...