Ознака: владимир панчевски
Црна хроника 05.08.20 | 22:02

Укинат притворот на Владимир Панчевски

Поранешниот претседател на Кривичен суд Скопје, Владимир Панечвски, е дома, откако му беше укинат и притворот каде помина дваесет дена. Панечвски вчеравечер во Велес,...

Македонија 04.08.20 | 23:07

Илиевски: Ова се вика преки суд, пресудата е донесена уште пред да почне процесот

Ова се вика преки суд, пресудата е донесена уште пред да почне процесот, реагира Богдан Илиевски за пресудата за поранешниот претседател на Кривичен суд Скопје, Владимир...

Македонија 04.08.20 | 21:58

Три и пол години затвор за Владимир Панчевски

Поранешниот претседател на Кривичен суд Скопје, Владимир Панечвски, обвинет за злоупотреба на системот АКМИС, вечерва од страна на Велешкиот суд беше прогласен за виновен...

Македонија 28.07.20 | 18:18

Скопска Апелација го одби барањето на Панчевски, на 4 август ново рочиште во велешкот суд

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување на...

Црна хроника 24.07.20 | 11:09

Почнува судењето на Панчевски

Во Судот во Велес денеска почна судењето на поранешниот претседател Кривичниот суд – Скопје, Владимир Панчевски. Неговите адвокати побараа од судечкиот совет да му...

Црна хроника 15.07.20 | 13:33

Владимир Панчевски сам се пријавил во затворот Шуто Оризари

Поранешниот судија и претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, по кого МВР вчера распиша национална потерница, денеска напладне сам се пријавил во притворското...

Македонија 11.07.20 | 19:37

MВР трага по Владимир Панчевски

Од Министерството за внатрешни работи за МИА информираа дека на повеќе локации трагаат по поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски. Имено, откако...

Твитови 11.07.20 | 19:12

Некој сакал предизборна акција со Панчевски ама и тој им кидна


Црна хроника 11.07.20 | 16:00

Полицијата го бара Панчевски, по одредениот 30 дневен притвор

Министерството за внатрешни работи постапува по судска наредба за приведување на лицето В.П. и во моментот кога ќе бидат создадени услови, односно лоциран, истиот ќе...

Црна хроника 10.07.20 | 20:07

Одреден притвор за Владимир Панчевски

Основниот суд Велес, на поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, Владимир Панчевски, денеска му одреди 30 дена притвор поради отсуство на рочиштето за судскиот...

Македонија 26.06.20 | 10:53

Панчевски: Рајчевци и Здравевци си се наместија

Рајчевци и Здравевци си се наместија, читај народе без срам и мерка, коментира судијата Владимир Панчевски за ранг листата за приемот на нови 60 слушатели на почетна...

Црна хроника 22.06.20 | 15:14

Судот во Стразбур ја прифати жалбата на судијата Панчевски

Судот во Стразбур ја прифати жалбата на поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски за претресот на Специјалното јавно обвинителство во неговиот...

Македонија 17.05.20 | 20:21

Панчевски: Среќа што ги „реновираа“ Детското одморалиште и Копанки

Владимир Панчевски потсети на уште една лага на СДСМ, дека ќе бидат реновирани Детското одморалиште на Пелистер и планинарскиот дом Копанки. „КАМПАЊА ЛЕТУВАЈТЕ ВО...

Македонија 03.03.20 | 10:31

Панчевски: Лицемерие на дипломатите на ЕК во Македонија – притисокот станува успех

СКАНДАЛ ОД НЕВИДЕНИ РАЗМЕРИ! Европската Комисија истата онаа која треба да ги почитува и промовира европските вредности, на Унијата колевка на правдата и Европскиот...

Македонија 27.02.20 | 08:24

Зетот на Хари Костов му пресудил на судијата Панчевски

По објавувањето на пресудата на Апелацискиот суд, кој ја потврдува пресудата за мобинг против поранешниот претсеадтел на Кривичниот суд Владимир Панчевски, тој испрати...

Македонија 23.02.20 | 22:22

Денешната бомба е доказ за судството на политичките послушници!

Судијата Владимир Панчевски на својот Фејсбук профил направи една анализа на бомбата што јавноста денеска ја слушна за Зоран Заев и неговата вмешаност во судството...

Македонија 10.01.20 | 11:43

Панчевски: Спиете ли мирно Џолев, судии, Судски совет?

Поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, се обрати до поранешните колеги судии, откако судењата за два одделни предмети, „Еразмус“ и...

Македонија 25.12.19 | 18:10

Судскиот совет го разреши судијата Владимир Панчевски

Републичкиот Судски совет на денешната седница го разреши од судиската функција поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, потврдија за...

Македонија 02.12.19 | 18:21

Судијата Владимир Панчевски го објаснува планот како да се спаси Катица Јанева

Судија Владимир Панчевски во својот пост на фејсбук го објаснува планот како да се спаси Катица Јанева, третоосомничена во случајот „Рекет“ чие судење почнува утре,...

Македонија 21.08.19 | 17:18

Панчевски: Јовески лаже! Само 4 лидери можат да постават замена за Катица

Поранешниот претседател на Кpивичниот суд, Владимир Панчевски контра државниот обвинител Љубомир Јовески, кој денеска рече дека сега Советот на јавни обвинители треба...