Ознака: Виктор Грозданов
Македонија 09.02.21 | 12:28

Грозданов до „Слободен печат“: Интервју со мафијата за три милиони денари

Дали одредени медиуми во Македонија почнаа да ја применуваат онаа позната филозофија за медиумите на некогашниот диктатор на Уганда, Иди Амин Дада: „Постои Слобода...

Македонија 29.01.21 | 16:10

Грозданов: Државно финансирање на „независниот“ Слободен печат

Морам да признаам дека дефинитивно како држава сме заробеници на невиден простотилук кој се манифестира во сите сфери на нашето општество. Впрочем на основа на искуство...

Македонија 21.01.21 | 13:07

Дали Стефан Богоев е искористен како спотер за префрлање на државни пари за црковни потреби?

Фудбалската репрезентација на Cеверна Кореја успеа да се пласира на светското првенство во 2010 година. Тоа беше за нив национална радост, гордост. Големиот Ким ги честеше...

Македонија 19.01.21 | 08:10

Стефан Богоев е вмешан во две тешки афери – Меѓународен сојуз и Инкасатори

  Актуелниот градоначалник на општина карпош Стефан Богоев е вмешан во две афери, вели Виктор Грозданов. Според него, едната афера е со Боки 13, а втората е позната...

Македонија 18.01.21 | 22:59

Грозданов: Од преголем страв СДСМ со сета сила го руши Мицкоски од чело на ВМРО-ДПМНЕ

Од владејачката структура играат со сета сила да го срушат Христијан Мицкоски од лидер на ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски има два изборни порази кои што не поминуваат...

Македонија 09.01.21 | 10:39

СДСМ и нивните „девствени проститутки“ од новинарството

Пред да Ви ги доловам Девствениве Проститутки од новинарството инаку другари и другарки на СДСМ морам вака да почнам, ја започнува својата колумна за „Нетпрес“ медиумскиот...

Македонија 01.10.20 | 09:28

Грозданов: СДС-овски медиумски сперматоитодомани

Зборот Сперматоитодомани го има измислено Зоки Черне. За декодирање за жал го нема ни во Речник, ама добар е за размислување. Вака новинарот и аналитичар Виктор Грозданов...

Економија 27.02.20 | 23:50

Грозданов: Тој што ги напишал измените во Законот за аудиовизуелни медиумски услуги е законски монструм

Милион и триста илјади гледачи значи дека не може да гледаат ништо. Кабелските оператори се сериозни дека не сакаат да емитуваат. Тоа значи дека и МТВ нема да можат да...