Ознака: видеоспот
Музика 10.09.19 | 13:38

Нема да ја препознаете Дани Димитровска во новиот видеоспот

По албумот „Град за љубов“ со поп-џез призвук, една од највредните пејачки на нашата естрада се враќа на својот претпознатлив рок-стил. Новата рок-тема на Дани Димитровска...

Музика 09.07.19 | 10:11

Македонското трио BDM со трет сингл на англиски ќе ги овојува светските топ листи

Run n’ Hide e новата песна на македонското продуцентско трио BDM. На песната, чија промоција е денес, тие првпат соработуваат со машки вокал – Alex V. Ова е трета песна на...

Музика 23.03.19 | 09:25

Пилиштарец ѝ подметнал на Северина спот на Цеца

Северина пред два дена ја објави новата песна „Попила“, а со хитот во најава беше промовиран и видеоспотот. За малку повеќе од еден час новата песна на Северина омаше...

Музика 22.03.19 | 19:43

Марија и Бојан заводливо си шепотеле во Лондон – производот маестрален

Мистериозно ги снема, без некоја најава и сега се јавуваат од музичкиот центар на светот, Лондон, со нова музика. Бендот кој што го држи рекордот за најслушана песна од...

Сцена 22.03.19 | 13:56

Познатиот американски пејач се уби додека снимаше спот

Пејачот Џастин Картер почина за време на снимањето на спотот во Тексас. Американскиот кантри пејач случајно испукал куршум додека пиштолот со кој снимал спот му бил...

Музика 06.03.19 | 13:53

Ѓоко Танески: Жена ми не се лути ако спијам со друга

Тимот на Ексклузив викендов го искористи за прошетка низ Охрид и да присуствува снимањето на новиот видеоспот на Ѓоко Танески. На интересното прашање на новинарот вели...

Музика 04.03.19 | 13:50

Со видео запис, Наташа Малинкова Ви ја претставува „Кога не си ти до мене“

„Кога не си ти до мене“ е најновата поп и R’N’B балада на Наташа Малинкова за која беше изработен и видео спот. Песната и видео записот на Малинкова премиерно се објавени...

Музика 26.01.19 | 15:20

Ивона сними спот за „Убав е овој свет“

Макфестовската тема на Ивона Јовановиќ ,,Убав е овој свет“ доби свое видеоиздание кое го изработија Давид Радичевски, познат на широката јавност како David Black, Александар...

Музика 06.01.19 | 21:34

Слушнете ја новата песна на „ДНК“

„ДНК“ денеска ја промовираа новата песна со видеоспот. „Кога би знаела сè“ дело на Панчо и Лазар Цветковски. Видеото е снимано во Чигако.

Македонија 27.12.18 | 09:10

Министерот за култура не гледа ништо спорно во спотот во кој Балистите ја промовираат Македонија

Министерот за култура Асаф Адеми не гледа ништо спорно што со државни пари, преку Министерството за култура, финансиски е поддржан дел од проектот на Бнавивачката група...

Музика 21.12.18 | 15:05

Слушнете ја новата песна на Кирил Џајковски

Со новиот сингл „Reminder“, македонскиот композитор и продуцент Кирил Џајковски се враќа на сцената по подолга дискографска пауза. Песната „Reminder“ е прва соработка со...

Музика 12.12.18 | 14:36

Нова песна и видеоспот на „Фидбек“

„Дај ми фидбек“ е новата авторска песна на бендот „Фидбек“, која предпразнично ја промовираат заедно со видеоспотот. Се работи за комплетно дело на Драган Ристовски. Видеото,...