Ознака: вежби
Свет 22.09.23 | 14:20

Русија и Белорусија почнаа петдневни заеднички воени вежби

Москва и Минск денеска почнаа петдневни заеднички воени вежби на територијата на Белорусија, соопшти белоруското Министерство за одбрана. Воената вежба, која почна...

Интима 02.03.23 | 22:10

Со неколку едноставни вежби до спектакуларен оргазам

Кегеловите вежби помагаат да се подобри протокот на крв низ карличните мускули и да се зголеми нивната чувствителност, a со самото тоа ќе овозможат поголемо задоволство...

Балкан 20.01.23 | 20:32

Меѓународна воена вежба во Црна Гора, ќе се увежбуваат активности на планина во зимски услови

Меѓународната воена вежба „Заеднички предизвик 23“ ќе се одржи во Црна Гора од крајот на јануари до средината на февруари. Министерството за одбрана соопшти дека вежбата...

Свет 17.10.22 | 09:33

Во Европа започнува вежба на нуклеарните сили на НАТО

Вооружените сили од 14 земји-членки на НАТО денеска почнаа годишна вежба за симулирање на одбраната на територијата што ја покрива Алијансата користејќи нуклеарно оружје. Во...

Калеидоскоп 06.07.22 | 11:24

Три вежби за цврст и рамен стомак

Спојот од редовна физичка активност, намалување на стресот, квалитетен сон и урамнотежена исхрана е основата од која се поаѓа, со цел поздрав живот. Ако сакате стомакот...

Мода и убавина 01.07.22 | 10:09

Три едноставни вежби за отстранување на подбрадокот

Подбрадокот може да се појави поради генетиката или, што е прилично често, од прекумерна тежина, особено по 30-та година од животот, кога кожата полека почнува да ја губи...

Свет 06.06.22 | 10:36

НАТО почна воени вежби во Балтичко Море

НАТО вчера ја почна поморската вежба во Балтичкото Море – „БАЛТОПС 22“, што ќе трае речиси две недели и на која ќе учествуваат повеќе од 7.000 морнари, пилоти и пешадија...

Свет 14.05.22 | 15:05

Руска воена вежба во Калининград

Русија денеска изведе воена вежба во својата енклава Калининград, лоцирана помеѓу Полска и Литванија. Руските авиони ловци Су-27 симулираа непријателски воен напад...

Свет 05.05.22 | 09:24

Русија: Вежбаме нуклеарни напади

Русија соопшти дека нејзините сили вежбале симулирани нуклеарни ракетни напади во западната енклава Калининград, сместена меѓу Полска и Литванија долж балтичкиот...

Македонија 20.04.22 | 16:38

Заложничка драма, бомба, нападнати полицајци, извлекување ВИП лице… – тактичката вежба „Пролет-22“

Денеска во кругот на СЦ „Борис Трајковски“ се реализираше Оперативно – тактичка вежба „Пролет-22“, прва од ваков обем и содржина на овие простори, која низ претходно...