Ознака: веспрем
Ракомет 05.09.21 | 21:12

Веспрем на пенали по четврти пат ја освои СЕХА лигата

Интересно финале во Задар, баш како што заслужува една фајнл-фор завршница. Првакот во СЕХА лига беше решен по изведување на пенали, откако дуелот меѓу ППД Загреб и Веспрем...

Ракомет 01.12.19 | 18:45

Вардар поразен од Веспрем

Ракометарите на Вардар со ослабен состав не можеа да му парираат на Веспрем во Скопје, па европскиот шампион доживеа убедлив пораз (29:38) пред своите фанови. Натпреварот...

Ракомет 29.11.19 | 16:03

Стоилов: Веспрем е апсолутен фаворит против Вардар во овој состав

Во пресрет на неделниот дуел со Веспрем во ракометната Лига на шампиони, капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов, фаворитската улога им ја препушти на гостите од Унгарија. Знаете...

Ракомет 19.10.19 | 20:36

Вардар поразен и од Веспром

Ракометниот клуб Вардар беше декласиран од Веспрем со 30:39 На полувреме резултатот изнесуваше 17:21. Дибиров со осум и Дисингер со пет гола, беа најефикасни, но 78 проценти...

Ракомет 02.10.19 | 19:22

Еурофарм Работник обезбеди голема победа, Веспрем падна во Битола

Ракометарите на Еурофарм Работник попладнево го совладаа европскиот вице-првак Веспрем во меч од регионалната СЕХА Лига. На средбата одиграна во Битола, а во рамките...

Ракомет 03.06.19 | 17:03

Штербик им објасни на своите зошто победи Вардар, а не Веспрем

Искусниот голман Арпад Штербик, кој пред две години го подигна европскиот трофеј со тимот на Вардар, синоќа се бореше за истиот трофеј, но на спротивната страна. Штербик...

Ракомет 02.06.19 | 22:47

Давид Дејвис: Вардар повеќе ја посакуваше победата

Давид Дејвис беше блиску да ја освои првата европска титула како тренер уште во дебитантската сезона со Веспрем, но пред него се испречија Вардар и неговиот поранешен...

Ракомет 02.06.19 | 12:29

Штербик е аут, ама во Келн доаѓа 17-годишник од два метра и 105 кг

Тренерите на Вардар и Веспрем ги објавија составите на екипите кои ќе играат вечерва на финалниот натпревар во Лигата на Шампионите. По повредата на зглобот во играта...

Ракомет 16.02.19 | 21:11

Комити: Чујте вие неразбрани трговци – ова е Македонија, ние сме Македонци

Македонскиот ракометен првак Вардар на првиот домашен меч во Лигата на шампионите во 2019 година против Веспрем загуби со 27-29 (16-11) и падна од второто место во групата „А“...

Ракомет 16.02.19 | 09:44

Вардар против Веспрем во мечот на колото во Лигата на шампионите

Екипата на Вардар денеска од 17:30 часот во СЦ „Јане Сандански“ излегува против унгарски Веспрем во меч од 12 коло во Лигата на шампионите од групата „А“. „Црвено-црните“...