Ознака: Веридба
Естрада 16.12.19 | 14:32

Маријан Стојаноски подготвува свадба

Македонскиот пејач Маријан Стојаноски неодамна ја побара раката на со својата избраничка Наташа, а со пријателите на „Фејсбук“ споделија и фотографии од вчерашната...

Семејство 08.12.19 | 21:51

Вереничка фотосесија стана вирален хит на интернет: Нели сакаше исто како на „Пинтерест“?

Фотосесијата која Алиса и Колин ја направија по повод нивната свршувачка, стана хит на интернет. Тие се обидоа да копираат една фотографија објавена од друга двојка...

Калеидоскоп 08.09.19 | 23:14

Амди Бајрам ќе ја мажи внуката

Македонскиот политичар и пратеник Амди Бајрам во скопскиот хотел „Александар Палас“ прави веридба за внуката, објави „Скопје1“. На забавата специјални гости се Џеј...

Свет 03.05.19 | 12:49

Премиерката на Нов Зеланд се вери со водител на емисија за риболов

Премиерката на Нов Зеланд, Јасинда Ардерн се сврши за нејзиниот долгогодишен партнер, Кларк Гејфорд. Тој ја запросил за време на Велигденските празници, соопшти нејзиниот...