Ознака: Веридба
Останати спортови 24.08.22 | 23:40

Тенисерката Петра Квитова се вери со својот тренер

Двократната освојувачка на Вимблдон, чешката тенисерка Петра Квитова, денеска на социјалните мрежи објави веридба со својот тренер Јиржи Ванек во Лондон. „Сакаме со...

Семејство 26.10.21 | 13:21

Се вери Иван, синот на Ѓорге Иванов

Синот на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, Иван кој пред неколку дена ја промовираше својата збирка поезија „Невино време“, на гостувањето во Бекстејџ откри дека...

Црна хроника 10.08.21 | 13:08

Со пиштол ѝ дошол дома зошто раскинале веридба

Вчера година околу 16.00 часот во Полициското одделение Галате, З.Р.Џ. пријавила дека во 14.30 часот во куќата на нејзиниот татко М.З. во гостиварски Добридол, Х.Х.(28) од гостиварско...

Естрада 08.08.21 | 10:39

Се вери младата пејачка Мими Јовановска

Младата велешанка Мими Јовановска (20), која јавноста ја запозна кога настапи на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, му кажа „да“ на нејзиното момче Филип. Инаку, парот...

Калеидоскоп 16.02.21 | 11:47

Марко „Дај побрзај“ се вери: Нека помине коронава, зашто сакам со луѓе да ја направам свадбата, да биде весело и забавно

Македонскиот водител Марко Новески открива дека се верил со неговата партнерка. Како што вели Марко, , во интервју за „Точка.мк“, откако ќе помине ситуацијата со корона...

Црна хроника 24.11.20 | 11:24

Татко и син ќе треба да платат по 2.000 евра за организирање веридба, угостител за свадба ќе плати 5.000

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнени налози од по 2.000 евра против три физички и од 5.000 евра против едно правно лице за организација...

Црна хроника 11.08.20 | 12:52

За веридба и прослава за Курбан Бајрам парична казна за четири лица

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за издавање казнен налог против две лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време...

Естрада 16.12.19 | 14:32

Маријан Стојаноски подготвува свадба

Македонскиот пејач Маријан Стојаноски неодамна ја побара раката на со својата избраничка Наташа, а со пријателите на „Фејсбук“ споделија и фотографии од вчерашната...

Семејство 08.12.19 | 21:51

Вереничка фотосесија стана вирален хит на интернет: Нели сакаше исто како на „Пинтерест“?

Фотосесијата која Алиса и Колин ја направија по повод нивната свршувачка, стана хит на интернет. Тие се обидоа да копираат една фотографија објавена од друга двојка...

Калеидоскоп 08.09.19 | 23:14

Амди Бајрам ќе ја мажи внуката

Македонскиот политичар и пратеник Амди Бајрам во скопскиот хотел „Александар Палас“ прави веридба за внуката, објави „Скопје1“. На забавата специјални гости се Џеј...

Свет 03.05.19 | 12:49

Премиерката на Нов Зеланд се вери со водител на емисија за риболов

Премиерката на Нов Зеланд, Јасинда Ардерн се сврши за нејзиниот долгогодишен партнер, Кларк Гејфорд. Тој ја запросил за време на Велигденските празници, соопшти нејзиниот...