Ознака: Венко Филиче
Македонија 25.03.20 | 23:07

Цаца не е единствена, уште еден директор на Филипче не отишол во изолација?!

Уште еден од директорите на министерот за здравство, Венко Филипче, не ги почитувал препораките за изолација и ги ставил во опасност од зараза своите колеги, како и голем...

Здравје 18.03.20 | 11:35

Мерките се заоструваат, коронавирусот не е шега

Мерките се заоструваат од ден на ден и ќе преземеме се што е потребно да го заштитиме јавното здравје. Коронавирусот не е шега, порана на својот профил на Фејсбук министерот...

Здравје 17.03.20 | 19:41

Короната не ги поместува вакцните: Имунизација на здравите бебиња и децата до 6 години според календарот

Здравите бебиња и претшколскитешколските деца ќе се вакцинираат според календарот за имунизација, информира министерот за здравство Венко Филипче на вечерашната...

Здравје 16.03.20 | 12:44

Во моментов се тестираат седум лица на коронавирусот

Во овој момент се тестираат седум пациенти за корона вирус, објави пред малку министерот за здравство Венко Филипче на прес-кконференција. Тројца се од Дебар со симптоми...