Ознака: улица Македонија
Скопје 21.11.19 | 19:32

Џипот на татко му, пешачкиот на мајка му

Уште еден кој мисли дека Скопјево е негово, па може да прави што сака. Овој умислен возач на џип избра да се паркира на најпрометниот пешачки премин на улицата Димитрија...

Скопје 07.11.19 | 16:06

Бесплатен паркинг во најстрогиот центар – на улица Македонија

Кој каде сака си паркира, а онаму каде што не е предвидено паркирање, не е предвидено ниту плаќање. Па така, пешачката улица Македонија им се видела совршена на овие „одговорни“...

Скопје 30.09.19 | 13:02

Пешак прегазен во центарот на Скопје

Пешак заврши во болница откако утрово беше прегазен на пешачки премин во центарот на Скопје, односно на завршувањето на пешачката зона на улица Македонија, јавува ТВ21. Пешакот...

Црна хроника 14.09.19 | 16:25

Двајца скопјани се пресметале синоќа на улица Македонија

Синоќа околу 21 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека пред угостителски објект на ул. „Македонија“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка...

Скопје 05.05.19 | 18:55

Се ставаат огради на улица Македонија

Папата Францис пристигна во Бугарија, а во вторник доаѓа и во Скопје. За време на посетата ќе биде ограничено движењето по улиците, автобусите се бесплатни, а веќе се...

Црна хроника 01.01.19 | 16:12

Млад скопјанец претепан на улица „Македонија“ на новогодишната ноќ

Ноќеска околу 02 часот, М.Ј. (20) од Скопје, пријавил дека околу 01 часот во угостителски објект на улица “Македонија” бил физички нападнат од страна на неколку машки...

Скопје 09.12.18 | 11:25

Нова жртва на пците на улица „Македонија“

Четириесет и деветгодишиот И.К. од Скопје во Полициската станица Центар пријавил дека вчера околу 11:00 часот додека се движел по улицата „Македонија“ бил каснат од куче-скитник. По...