Ознака: убод
Останати спортови 21.05.20 | 21:42

Моника Селеш проговори за нарушеното здравје: Убодот со нож и ја прекина кариерата, сега се бори со друга траума

Поранешната прва тенисерка на светот,Моника Селес, чија брилијантна кариера како девојче ја прекина психопат кој ја прободе со нож, признала дека е со лошо здравје. Имав...

Калеидоскоп 12.08.19 | 20:00

Ја каснал стршлен и веднаш починала

Санела Кадриќ (36) од Лесковац починала на лице место од каснување на стршлен. Соседите велат дека трагедијата се случила додека Санела ги пружала алиштата на терасата...

Здравје 28.07.19 | 13:01

Што да направите доколку ве касне пчела или оса?

Никогаш не го вадете осилото со пинцета или прсти затоа што така само ќе ја проширите раната. Пчелите се многу неопходни за овој свет. Топлото време значи дека ги има...

Балкан 15.07.19 | 11:36

Жена починала откако ја каснал стршен

Триесет и шестгодишна жена од Лесковац, Србија починала откако ја каснал стршен додека собирала алишта на терасата во куќата каде што живеела. По убодот, жената веднаш...