Ознака: убод
Здравје 02.07.21 | 15:21

Комарците ве каснаат по целото тело: Еве 5 домашни трикови кои веднаш го ублажуваат чешањето

Немојте да го чешате местото на убодот бидејќи така ја продолжувате агонијата. Посегнете по овие природни третмани. Паста за заби Истражувањата докажаа дека тоа не...

Свет 25.09.20 | 13:07

Најмалку четири лица повредени во напад со нож во Париз, напаѓачот во бегство

Најмалку четири лица се повредени од убод со нож во напад што се случил во Париз, изјави во петокот францускиот премиер Жан Кастекс. Две од четирите жртви на нападот...

Останати спортови 21.05.20 | 21:42

Моника Селеш проговори за нарушеното здравје: Убодот со нож и ја прекина кариерата, сега се бори со друга траума

Поранешната прва тенисерка на светот,Моника Селес, чија брилијантна кариера како девојче ја прекина психопат кој ја прободе со нож, признала дека е со лошо здравје. Имав...

Калеидоскоп 12.08.19 | 20:00

Ја каснал стршлен и веднаш починала

Санела Кадриќ (36) од Лесковац починала на лице место од каснување на стршлен. Соседите велат дека трагедијата се случила додека Санела ги пружала алиштата на терасата...

Здравје 28.07.19 | 13:01

Што да направите доколку ве касне пчела или оса?

Никогаш не го вадете осилото со пинцета или прсти затоа што така само ќе ја проширите раната. Пчелите се многу неопходни за овој свет. Топлото време значи дека ги има...

Балкан 15.07.19 | 11:36

Жена починала откако ја каснал стршен

Триесет и шестгодишна жена од Лесковац, Србија починала откако ја каснал стршен додека собирала алишта на терасата во куќата каде што живеела. По убодот, жената веднаш...