Ознака: тв 24
Македонија 31.05.20 | 16:30

Канал 5 против ТВ 24, втор дел

Канал 5 ТВ помина голгота, нашиот главен уредник животна драма и трагедија, и ги советувавме и молевме медиумите да внимаваат. Дел од нив ни се подсмеваа зошто нашите...

Македонија 19.05.20 | 18:59

Избори на 21 јуни нема да има, да сме јасни за таа работа, порача Николоски

Избори на 21 јуни нема да има, да сме јасни за таа работа, порача денеска потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски, кој во денешното отворено студио на „24...

Македонија 19.05.20 | 18:36

Николоски: Со вакви бројки на починати и заразени, ние не одиме на избори

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски во денешното отворено студио на „24 анализа“ го повтори ставот на неговата партија дека нема да одат на избори...

Македонија 05.05.20 | 15:26

Мицкоски вечерва во 18 часот на ТВ24

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе има интервју со новинарот Мишко Иванов. Емисијата „Отворено студио“ на ТВ 24 почнува од 18 часот.