Ознака: Тупанчевски
Македонија 01.02.23 | 11:44

Тупанчески: Со новиот Кривичен законик во целост ќе се ревидира казнената политика

Стручната расправа во Апелациониот суд Штип е прва во серијата  расправи за новиот Кривичен законик на ниво на апелациони подрачја. После 27 години се добива нов законски...

Македонија 30.01.23 | 12:08

Стоилковски: Ново бегство од „Шутка”, мора ли крв да падне како во Идризово за одговорност на Тупанчевски и Сокол?

Уште еден затвореник му избега на „Сокол” од затворот Скопје во Шуто Оризари. Второ бегство за две недели, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. Пред...

Македонија 28.07.22 | 14:28

Грковска: Средствата од продажбата на конфискуваниот имот мора да се искористат на одговорен и транспарентен начин

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, денеска организираше состанок на Националната комисија за следење...

Фудбал 26.03.22 | 21:10

Додека чекаме доказ: „Правната тројка“ тврди дека сами си го платиле патувањето, а ФФМ им дале гратис билети за натпреварот

Фетаи, Тупанчевски и Нанев тврдат дека патувањето во Палермо го платиле од свој џеб, а докази дел од нив најавија за во понеделник, а за тоа како се нашле на летот со фудбалерите,...

Македонија 10.03.22 | 13:57

Тупанчески: Заложбата за модерно и ефикасно судство, полека но сигурно, дава резултати

Министерот за правда, Никола Тупанчески, потпиша девет договори за размена на податоци со државните институции, кои на дневна основа со судовите остваруваат 50% од размената...

Македонија 11.02.22 | 09:31

Министерот за правда Тупанчески на средба со заменик претставникот на УНИЦЕФ во земјава

Министерот за правда Никола Тупанчески се сретна со заменик претставникот на УНИЦЕФ во земјава, Артур Ајвазов, со кој разговараа за досегашната успешна соработка, како...