Ознака: тракторска несреќа
Црна хроника 05.11.20 | 11:51

Загина земјоделец, тракторот го прегазил додека ги откачувал плуговите

Маж загина во несреќа во с.Канарево, кумановско. Како што соопштија од МВР, вчера околу 14:30 часот Т.М.(72) од Куманово, при изведување земјоделски работи, бил прегазен од...

Црна хроника 28.10.20 | 10:57

Излетал од патот и починал на лице место – детали за несреќата во која загина млад кавадарчанец

Млад кавадарчанец го загуби животот во несреќата што се случила вчера 16.10 часот на локалниот пат кон с.Крњево, при вкрстувањето со локален пат за с.Барово, кавадаречко. Како...

Црна хроника 27.10.20 | 20:32

37-годишен тракторист вечерва загина кај Кавадарци

Кавадарчанец роден 1983 година загинал вечерва откако тракторот кој го возел се превртел во близина на кавадаречкото село Крњево, потврдија за МИА од Итната медицинска...

Црна хроника 07.09.20 | 11:25

Шеснаесетгодишна радовишанка падна од трактор и загина

Шеснаесетгодишна малолетничка од радовишкото село Габревци вчера била прегазена од тракторска полуприколка откако паднала од тракторот, соопшти полицијата. Според...