Ознака: Тозовац
Естрада 03.01.22 | 01:05

Беше голем другар со Тома Здравковиќ: Тозовац не можеше да си прости што еднаш се степале во соба

Тома Здравковиќ, кој почина на 30 септември во Белград, е човек познат како боем и човек со најголема душа на естрадата, кој зад себе остави голем број спомени и анегдоти...

Калеидоскоп 03.05.21 | 16:21

Шпански музичари го запеаја хитот на Тозовац: Сцената од автобусот 95 во Белград ги воодушеви патниците

Двајца маскирани улични забавувачи влегле во автобусот кој возел на линијата 95 во Белград и ги изненадиле патниците. Тие двајца влегле и почнале да свират и пејат најпрвин...

Естрада 07.04.21 | 23:55

Затоа и се ожени на стари години: Тозовац составил тестамент, се им ставил на сопругата и на нејзината ќерка

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац еден месец пред смртта напишал тестамент. Се што има, наводно ѝ препишал на сопругата Емилија, пишува Информер. Тозовац инсистирал...

Естрада 23.03.21 | 15:34

Тозовац и на 84 години ја победи короната: Пејачот излегува од болница

Српскиот пејач на народна музика, Предраг Живковиќ Тозовац за два до три дена ќе ја напушти болницата, откако беше хоспитализиран поради компликации поврзани со корона...

Балкан 06.03.21 | 13:43

Балашевиќ повлече нога, ама моето време уште не е дојдено: Тозовац се огласи за својата состојба

Легендата на српската народна музика Предраг Живковиќ Тозовац (85) вчера бил примен во ЦБЦ „Драгиша Мишовиќ“ во Белград поради корона и пневмонија, а како што се  дознава...

Балкан 06.03.21 | 07:59

Тозовац итно хоспитализиран, во тешка состојба е

Српскиот народен пејач Предраг Живковиќ – Тозовац вчера итно бил хоспирализиран во Клиничкиот центар „Драгиша Мишовиќ“ во Белград со потврден коронавирус и воспаление...

Естрада 02.01.21 | 15:04

Тозовац се ожени на 84 години

Познатиот пејач Предраг Живковиќ Тозовац се ожени на 84 години. Како што пренесуваат српските медиуми, пејачот се оженил на последниот ден од 2020 година со Емилија Мима. Двајцата...

Музика 01.01.21 | 23:00

Тозовац се ожени на 84 години

Легендарниот српски народен пејач Предраг Живковиќ Тозовац одлучил да го изговори своето судбоносно,,да“ на својата долгогодишна сопатничка Емилија Мими. Тозовац...

Музика 23.11.20 | 15:39

Легендарниот Тозовац веќе никогаш нема да може да пее

Легендарниот српски пејач, Предраг Живковиќ Тозовац (84), кој лани во мај ги оперираше артериите на вратот, откри дека никогаш веќе нема да може да пее, бидејќи го изгубил...