Ознака: тинејџерка
Калеидоскоп 13.01.21 | 20:18

Тинејџерка загина правејќи „селфи“ меѓу два колосеци

Несреќата со смртен исход во Словенија се случила во вторникот кога две малолетнички пред возот кој доаѓал, меѓу двата колосеци правеле „селфи“ фотографија. Едно од...

Црна хроника 23.04.20 | 14:58

Полицијата трага по тинејџерка избегана од дома

Вчера во 19.00 часот во СВР Скопје, З.Г.(45) с.Огњанци, скопско, пријавил дека од неговиот дом во село Огњанци се оддалечила неговата ќерка С.Г.(14). Таткото претпоставува дека...

Свет 13.04.20 | 09:02

Тинејџерка се самоубила поради стресот во самоизолација

Тинејџерка од Калифорнија извршила самоубиство, како што се претпоставува, поради тоа што не можела да се избори со стресот во самоизолација. Самоизолацијата е воведена...

Калеидоскоп 10.04.20 | 13:40

Како некој да ми забил нож во мозокот: Тинејџерка во вирално видео покажала како изгледа тестирањето на Ковид-19

Тинејџерката Шелби, споделила видео на социјалната мрежа Тик Ток во кое покажала како изгледа тестирањето на коронавирусот. Видеото станало вирално и досега е прегледано...

Балкан 18.02.20 | 15:13

Девојче заврши во болница по четири дена неспиење поради игрици и тв-серии

Брзата помош ноќба морала да интервенира врз 17-годишно девојче во Белград откако добила конвулзии, врста на епи-напад. Влошувањето во здравстената состојба следело...

Црна хроника 13.02.20 | 15:37

12-годишна скопјанка вратена дома, ја нашле кај дечко ѝ

Вчеравечер во 20.30 часот во Полициската станица Чаир, Б.Е.(44) од Скопје пријавила дека била пронајдена нејзината ќерка Ф.Е.(12) од Скопје, за која пријавија дека се оддалечила...

Црна хроника 30.01.20 | 14:52

Мавал и со тупаници и со стап: Обвинение за газдата кој истепа тинејџерка поради скршено огледало

Обвинение за напад заработи шеесет и четиригодишен маж, кој со тупаници и стап нападнал девојче, потстанарка кај него, оти скршила огледало. Обвинител побарал продолжување...

Црна хроника 20.01.20 | 15:29

Тинејџерка избегала од дома по расправија со семејството

Вчеравечер во 21.30 часот во СВР Скопје, Н.С.(43) од Скопје пријавила дека нејзината ќерка М.С.(16) од Скопје, по семејна расправија, се оддалечила од домот. Се преземаат мерки...

Црна хроника 13.12.19 | 19:28

Скопјанка тинејџерка избегала од дома

Вчера попладне во СВР Скопје, Н.Ц.Ј.(38) од Скопје пријавила дека од дома самоволно заминала нејзината ќерка Н.Н.Ц.(17) од Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Црна хроника 27.11.19 | 16:37

Тинејџерка пријавена во полиција, неколку пати бегала со своето момче

Скопјанецот М.Г. вчера во СВР Скопје пријавил дека од дома заминала неговата ќерка М.Х.(16), која претходно повеќе пати го напуштала домот, а според пријавеното е заедно...

Црна хроника 14.11.19 | 10:49

Тинејџерка прегази пешак, повреден и совозачот

Сообраќајна несреќа во која се повредени две лица се случила вчера околу 8:50 часот во липковско Оризаре на регионалниот пат Липково – Куманово. Несреќата се случила...

Црна хроника 05.09.19 | 17:11

Тинејџерка од Скопје пријавена како исчезната

Шестнаесетгодишна девојка од Скопје е пријавена за исчезната во полиција. Нејзиното исчезнување во Полициската станица Бит Пазар, вчера го пријавил Б.Џ.(45) од с.Арачиново,...

Свет 06.06.19 | 10:50

Лажна вест го обиколи светот: На холандската тинејџерка не и била одобрена евтаназија

Седумнаесетгодишна тинејџерка од Холандија побарала евтаназија и ја добила, е веста која вчера го обиколи светот, но подоцна беше утврдено дека не е точна. Веста за...

Здравје 03.05.19 | 16:21

16-годишна пациентка со морбили се бори за живот на Инфективна

Освен 16-годишната пациентка со церебрална парализа која има пневмонија како компликација од морбили и е на механичка вентилација на Универзитетската клиника за инфективни...

Здравје 23.04.19 | 15:06

Тинејџерка со морбили и бронхопневмонија се бори за живот на Инфективна

На Клиниката за инфективни болести една 16-годишна девојка која има морбили и бронхопневмонија е во животозагрозувачка состојба и е на механичка вентилација, информираа...

Црна хроника 04.03.19 | 16:03

19-годишна девојка се породила дома, бебето никаде го нема

Вчера околу 23.30 часот во СВР Струмица, лекар од болницата во Струмица пријавил дека кај нив била хоспитализирана 19-годишна девојка од струмичко. По извршениот преглед,...

Свет 18.12.18 | 22:50

Убиена тинејџерка пред училиште во Ротердам

Холандската полиција соопшти дека 16-годишна ученичка е убиена денеска со пиштол пред училиште во Ротердам. Полицијата наведе дека осомничениот убиец е уапсен набрзо...