Ознака: Тетовски универзитет
Македонија 30.11.20 | 19:01

Али Ахмети стана почесен доктор на Тетовскиот универзитет

Државниот универзитет на Тетово му го додели признанието почесен „Доктор Хонорис Кауса“ на претседателот на ДУИ, Али Ахмети, објави Наставно-научниот совет на правниот...

Македонија 26.09.19 | 12:50

Антикорупциска се прогласи за ненадлежна за унапредувањето на функционери на тетовскиот универзитет

Државната комисија за спречување корупција ја отфрли пријавата на просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски во делот за наводното незаконско унапредување во наставно...

Твитови 14.07.19 | 09:05

Знаете кој е херој? Инспекторот!

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој го откри скандалот со фалсификуваните докторати на Тетовскиот универзитет е херојот кој без никаква поддршла се фати во борба...

Македонија 08.07.19 | 11:07

Адеми бараше да се забошоти случајот, а Нухиу ме потсетуваше дека имам семејство…

Инспекторот Ѓорѓи Илиевски испрати ново писмо до јавноста, овој пат наменето до директорот на Државниот просветен инспекторат, Томе Спироски, против кого, како што...

Македонија 01.07.19 | 08:57

Зошто законите не важат за „големите ѕверки“?

Отворено писмо од инспекторот Ѓорѓи Илиевски до премиерот Зоран Заев и до „вториот премиер“ Али Ахмети. Писмото ви го пренесуваме во целост. Верувам дека лично сте...

Македонија 08.06.19 | 21:33

Ќе се заташка ли скандалот на Тетовскиот универзитет со Адеми и Нухиу?

Откако деновиве излезе во јавност информацијата дека министерот за образование Арбр Адеми, заменикот во МВР, Нухиу и уште двајца високи функционери незаконски се стекнале...

Македонија 06.06.19 | 13:49

Докторското звање слатко и за Агим Нухиу и Сафет Емрули

Покрај министерот за образование и наука Арбер Адеми, и двајца сегашни функциoнери во Владата незаконски се стекнале со наставно-научни звања на Правниот факултет при...