Ознака: таксисти
Скопје 12.03.20 | 11:46

Таксистите да возат со маска и ракавици, возилата и автобусите да се дезинфицираат

Град Скопје испрати препорака до сите такси превозници на подрачјето на градот Скопје да ги дезинфицираат такси возилата на дневна основа пред да се вклучат во сообраќај,...

Калеидоскоп 02.10.19 | 22:03

Секси танц за време на протестот на таксистите во Белград

Белграѓани денеска биле сведоци на несекојдневна сцена која се случила за време на протестите на таксистите во центарот на градот. Непозната девојка застанала меѓу...

Скопје 05.09.19 | 12:43

Белата мечка на Дирекцијата за заштита на личните податоци

Дали и овојпат скопскиот градоначалник, адвокатот Петре Шилегов, ќе го добие третманот на бела мечка и наместо глоба, ќе добие предмет во фиока во Дирекцијата за заштита...

Скопје 04.09.19 | 12:26

Шилегов да им ги плати казните на таксистите зашто им ги објави личните податоци

Советничката група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија“ во Град Скопје истакнува дека градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во желбата...

Скопје 04.09.19 | 11:40

Шилегов се спасува „педерски“, со пиши-бриши

Три часа подоцна и текстот на „парапорталот“ „Република“ адвокатот Петре Шилегов, кој ја извршува функцијата градоначалник на Скопје, со „педерски“ финти се обидува...

Скопје 04.09.19 | 09:29

500 евра за таксистите – затвор за Шилегов?!

Шилегов казнил таксисти со по 500 евра и со јавно објавување на личните податоци. Име, презиме, матичен број и адреса на живеење завршија на Фејсбук ѕидот на Петре Шилегов. Изречени...

Црна хроника 21.12.18 | 15:42

Кривични за двајца тинејџери од Скопје: Со закана со нож месецов ограбиле четворица таксисти

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за имотни деликти и малолетничка деликвенција – Одделение за имотни деликти и малолетничка деликвенција Гази Баба...