Ознака: таблети
Црна хроника 19.02.24 | 10:52

Спречен шверц на 3.590 таблети „трамадол“ при контрола на автобус

Мобилен тим спречи шверц на 3590 таблети „трамадол“ откриени во личен багаж на еден патник при контрола на автобус на граничен премин Табановце. Во моментот кога автобусот...

Црна хроника 07.09.23 | 10:37

Запленети 4 тона апчиња и гел за потенција во вредност од 41,7 милиони денари ризични по здравјето на граѓаните

Спречена нелегална трговија на 4 тона апчиња и гел за орална употреба за потенција во вредност од 41,7 милиони денари ризични по здравјето на граѓаните, откако царински...

Црна хроника 21.05.23 | 17:53

Мајка му испраќала таблети бупренофин на синот во затвор преку брза пошта

СВР Штип поднесе кривична пријава против В.Т.(39) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет...

Црна хроника 27.02.23 | 14:50

Спречен шверц на таблети „далерон“

Полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Белановце при Регионалниот центар за гранични работи Север на 25 февруари 2023 во 19.15...

Свет 27.05.22 | 15:31

ЕУ ќе купи вакцини и таблети против мајмунски сипаници

Европската унија одлучи да купи вакцини и антивирусни таблети за борба против мајмунски сипаници, вирус кој е ендемичен во Африка и вообичаено редок на други места,...