Ознака: сузана турунџиева
Калеидоскоп 04.03.21 | 13:28

Атиџе ја сака музиката, а храбрата Дени ја сака Атиџе: Наставничката Турунџиева им ја исполни желбата и им ги згреа срцата

Атиџе е човек кој премногу ги сака децата. Мојата ученичка Дени Жерновска е осмооделенка која премногу ја сака Атиџе и музиката. Денес, одлучив да ја исполнам нејзината...

Естрада 18.01.21 | 21:07

Атиџе слави роденден – возење со моторна санка на Попова Шапка

Ѕвездата од Медена земја, Атиџе Муратова, има еден поинаков, необичен роденден. Нејзината пријателка, пејачката Сузана Турунџиева реши да и приреди неколку изненадувања,...

Естрада 22.07.20 | 11:59

Турунџиева по бикини вежба кик-бокс

Познатата пејачка, водителка и писател Сузана Турунџиева не остава ништо на случајот, па и на свои 51 година е физички активна и изгледа одлично. На својот фејсбук-профил...

Музика 04.06.20 | 00:58

И Сузе Турунџиева му запеа на Ковид-19 – Короната пуста да остане

Не се Александар Митевски и Драган Спасов Дац единствените што посветија песна на Корона вирусот кој не затвори дома. Со свое видео и своја преработка се јави и Сузана...

Црна хроника 16.01.20 | 13:45

Ребека и јас ја имавме таа несреќа да бидеме случајна мета на пиромани

Автомобилот „мини купер“ на пејачката и водителка Сузана Турунџиева било опожарено ноќва околу 3 часот, а огнот до пола го зафатил и возилото во сопственост на пејачката...

Естрада 16.01.20 | 11:00

Биле паркирани едно до друго: Опожарени возилата на пејачките Ребека и Сузана Турунџиева

Синоќа биле опожарени возилата на пејачките Ребека и Сузана Турунџиева. Како што објавува „Досие.мк“ прво изгорел Мини куперот на Турунџиева а до него било паркирано...

Семејство 09.06.19 | 11:16

Дете на моето дете, фала ти, животе!

Водителката Сузана Турунџиева, која за педесеттиот роденден го доби најубавиот подарок што може да ѝ го даде животот, внукот од ќерката Лора, сподели заедничка фотографија...

Естрада 27.03.19 | 12:44

Турунџиева: Моите деца не знаат како изгледа некој кој е татко

Водителката Сузана Турунџиева, со емотивен статус се сети на својот покоен татко Васко, кој почина пред точно 25 години. Во едно сончево мартовско утро (наспроти сите...

Естрада 09.03.19 | 17:55

„Секси баба“: Сузе Турунџиева наполни 50 години!

Пејачката , водителка и писателка Сузана Турунџиева денеска полни 50 години. По тој повод таа на својот профил објави фотографија со емотивна порака. – Полувреме е…...

Семејство 07.03.19 | 20:58

Што вели дедо Маленко за внукот?

Некогашната надеж на македонското пливање Александар Маленко денеска стана дедо. Тој доби внук од првата ќерка од првиот брак со пејачката и ТВ-водителка Сузана Турунџиева,...

Естрада 07.03.19 | 10:56

Се породи Лора, ќерката на Сузе Турунџиева и Маленко: Бебе во семејството е најголем дар!

Сузана Турунџиева на нејзиниот фејсбук профил објави дека нејзината ќерка Лора стана мајка. Нејзината желба да се породи природно и да ги следи инструкциите на гинеколозите...

Естрада 02.01.19 | 12:35

Турунџиева: Не стигнав да ја дезинфицирам целата куќа….

Водителката и пејачка Сузана Турунџиева остава тешка година зад себе, а во годината во која го очекува првото внуче влегува со проветрени мисли и енергија. На оригинален...