Ознака: супа
Калеидоскоп 28.01.24 | 14:44

Климатски активистки фрлија супа од конзерва врз Мона Лиза

Француски климатски активисти утринава фрлаија супа врз Мона Лиза, можеби најпознатата слика на Леонардо да Винчи. На снимката објавена на социјалните мрежи две активистки...

Кујнски тефтер 03.12.23 | 19:33

Супа по старински рецепт – јадење што ќе ве стопли во зимските денови

Домашната супа од пилешко месо и коски е полна со колаген и корисни супстанции што го закрепнуваат целото тело. Состојки: 2 л вода 2 пилешки батака 1 шуплива телешка коска 3...

Кујнски тефтер 21.07.23 | 17:39

Од кујната на Александра: Направете си сами коцки за супа, поздрави и повкусни од купечките

Наместо да ги користите купечките коцки за супа или зачин, кои најчесто имаат премногу сол и адитиви во себе, направете си сами своја залиха со свежи производи кои сами...

Кујнски тефтер 29.01.22 | 11:52

Хит-супа за слабеење: Диетално чудо од само две состојки!

Французинките се колнат во неа, како што Емили дозна од својот шеф во серијата „Емили во Париз“. Оваа магична супа, наводно, е вистинско диетално чудо, а рецептот содржи...