Ознака: судење денис тот
Црна хроника 15.05.23 | 15:31

Анџело, Клементина и Андреј побараа повторно судење за убиството на Денис Тот

Бранителите на обвинетите во случајот со убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, денеска во Апелациониот суд во Скопје ги образложија своите жалби на пресудата...

Црна хроника 30.11.22 | 11:31

По 18 години затвор за Анџело и Клементина, 16 за Андреј за убиството на Денис Тот

За виновни за убиство се прогласени Анџело Ѓоргиевски (28), Клементина Левковска (19) и Андреј Костовски (22) денеска во Кривичниот суд во случајот со убиството на хрватскиот...

Црна хроника 30.11.22 | 09:04

ВО ЖИВО: Пресуда за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Во Кривичниот суд денеска треба да биде објавена пресудата за случајот со убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот пред ноќен клуб во Градскиот парк во Скопје на...

Македонија 21.11.22 | 14:35

Судот да нè казни за тоа што го направивме, а тоа не е убиство со умисла

Барам од судот да ме казни за она што реално сум го направил, а тоа, според мене, мислам дека и според многу други, секако не е убиство со умисла, изјави обвинетиот Анџело...

Македонија 21.11.22 | 14:30

„Кога Андреј гледа дека Тот веќе не е закана, се повлекува“, вели Миланов и исто така бара ослободителна пресуда

Ако го анализираме обвинителниот акт, апсолутно нема елементи или момент за директна или евентуално умисла на обвинетиот Андреј за конкретното кривично дело или за...

Македонија 21.11.22 | 13:21

„И да сакала, Клементина не би можела да го убие Денис“, вели нејзиниот адвокат

Обвинетата Клементина Левковска е слаба личност, ниска по раст и со околу 40 килограми, на нозете носела патики со гумен ѓон и со ваква конституција, таа не може да нанесе...

Црна хроника 21.11.22 | 12:57

„Анџело се обиде да помогне, а не да убие“, рече во завршните зборови за случајот Денис Тот бранителот Танев

Доказите на Обвинителството се во прилог на одбраната, изјави адвокатот Иле Танев, бранител на обвинетиот Анџело Ѓоргиевски, во денешните завршни зборови за случајот...

Македонија 21.11.22 | 12:03

„Продолжиле да го удираат, значи убиството е со умисла“: Обвинителката бара осудителна пресуда во случајот Денис Тот

Имајќи предвид дека откако оштетениот паднал на асфалтот истиот бил удиран од страна на обвинетите, додека беспомошно лежел, зборува дека обвинетите имале умисла за...

Црна хроника 21.11.22 | 11:10

Денеска ќе се слушнат завршните зборови на судењето за убиството на Денис Тот

Во Основниот кривичен суд – Скопје со завршни зборови денеска продолжува судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред дискотека...

Црна хроника 09.11.22 | 14:10

„Се работи само за една обична тепачка“, вели адвокатот Танев од случајот Денис Тот

Мислам дека овој сведок денеска даде свое видување на целата таа ситуација дека се работи само за обична тепачка, обичен инцидент и далеку од она што претставува правна...

Црна хроника 09.11.22 | 13:16

„Што сакаш ти ку*во мала“: Сведок од таксито пред судот ги раскажува последните моменти пред убиството на Денис Тот

Со сведочење на сведок предложен од одбраната, денеска во Основниот кривичен суд – Скопје продолжи судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше...

Црна хроника 09.11.22 | 11:40

Со изведување на докази од одбраната продолжува судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Со изведување докази од одбраната, во Основниот кривичен суд – Скопје денеска продолжи судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до...

Црна хроника 31.10.22 | 12:45

Ударот од Анџело бил слаб, се виде дека е тип кој се повлекува кога некој напаѓа, сведочеа вештите лица во судењето за Денис Тот

Судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред дискотека во Градскиот парк во Скопје, продолжува на 9 ноември, откако денеска...

Црна хроника 26.10.22 | 16:10

Судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот продолжува на 31 октомври

Судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред дискотека во Градскиот парк во Скопје, продолжува на 31 октомври, откако денеска...

Македонија 26.10.22 | 14:27

Миланов: Лекуваа, а до последен момент не знаеја од што и зошто лекуваат, и која е причината зошто го изгубија пациентот

Компјутертската томографија морало да ја покаже повредата. Тие лекуваа, но до последен момент не знаеја од што лекуваат, и зошто лекуваат, и која е причината зошто го...

Македонија 26.10.22 | 12:28

Лекари од КАРИЛ сведочеа на судењето за убиството на ракометарот Тот

Дури и да ја знаевме повредата на ‘рбетниот мозок, курсот на лекување ќе остане ист, изјави Маја Мојсова Миовска, лекар од Клиника за анестезија и реанимација во врска...

Црна хроника 17.10.22 | 15:08

Судењето за убиството на ракометарот Денис Тот продолжува на 26 октомври

Судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред дискотека во Градскиот парк во Скопје, продолжува на 26 октомври, откако на денешното...

Црна хроника 03.10.22 | 13:28

Свесно знаеле што прават и кои се последиците, вели вештакот за обвинетите за убиството на Денис Тот

Со изведување на докази од Обвинителството, во Основниот Кривичен суд Скопје денеска продолжи доказната постапка за случајот со убиството на хрватскиот ракометар...

Црна хроника 03.10.22 | 10:36

Продолжува судењето за убиството на ракометарот Денис Тот

Во Основниот кривичен суд – Скопје продолжува судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред ноќен клуб во Градскиот парк во...

Македонија 05.09.22 | 11:53

Обвинетите за убиството на Денис Тот не се чувствуваат виновни

Обвинетите за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, Анџело Ѓоргиевски, Клементина Левковска и Андреј Костовски денеска пред Судечкиот совет во Основниот Кривичен...