Ознака: студентски дом
Македонија 09.05.19 | 09:25

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема направено ништо за студентските домови

ВМРО-ДПМНЕ реагира на состојбата на студентските домови. Го пренесуваме интегрално: Студентските домови во Република Македонија се наликуваат на руина. Сликите кои...

Скопје 08.05.19 | 13:57

Почитувани родители, во вакви тоалети одат вашите деца, ваква храна јадат

Претседателoт на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески, денеска се обрати до јавноста од пред студентскиот дом „Стив Наумов“, местото, како што рече, на...

Скопје 21.02.19 | 13:15

Комуналец го собира ѓубрето во студентскиот дом „Гоце Делчев“

ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје денеска започна акција за чистење на дворот на студентскиот дом „Гоце Делчев“, во скопската општина Карпош. Почетокот на акцијата...

Скопје 10.02.19 | 22:59

Во „Пелагонија“ живее младина на која не ѝ е гајле за својата иднина

Фотографијава објавена на Фејсбук страницата „Не биди ѓубре“ многу прецизно отсликува дека во оваа земја расте младина која не заслужува светла иднина. Иднината не...

Калеидоскоп 01.02.19 | 21:30

Гола девојка му се молела на ѓаволот во студентски дом

Во студенскиот дом „Студентски град“ во Нов Белград се случи несекојдневен настан и крајно чуден инцидент кој ги преплаши младите луѓе што живеат таму. Српските медиуми...

Скопје 03.01.19 | 14:45

Со мобилен телефон се снимаат женските тоалети во студентскиот дом Кузман?

Станар во Студентскиот дом „Кузман Јосифовски – Питу“ во Скопје по се изгледа смислил начин како да ги гледа оние кои ги користат женските тоалети. Корисник на Твитер...