Ознака: стомак
Естрада Сцена 29.01.21 | 19:12

Сите го коментираат целулитот на стомакот на Јелена Карлеуша, таа им одговори со секси танц

Јелена Карлеуша имаше ново скандалозно појавување во јавноста. Во студиото на „Гранд-ѕвезди“ Јелена пристигна во стил на вистинска дива. За снимањето на новата емисија...

Здравје 29.12.20 | 14:00

Дебелиот стомак придонесува за поголема смртност од корона

Воениот лекар Иво Удовиќиќ предупредува дека луѓето склони кон дебелина имаат поголема шанса за смртност. Ова посебно се однесува на оние со „пивски“ стомак кој може...

Свет 02.12.20 | 13:30

Се обидела да шверцува кокаин во лажен труднички стомак од лубеница

Бразилка е уапсена откако при нејзин претрес се покажало дека трудничкиот стомак  е лажен. Таа под фустанот сокрила лубеница полна со пакетчиња кокаин, и се преправала...

Свет 14.04.20 | 23:11

Американски лекари: Лежењето на стомак им го спасува животот на заболените

Американски лекари откриле дека доколку заболени од коронавирус лежат на стомак, тоа може да им го спаси животот, јави Си-Ен-Ен, додавајќи дека со тоа количината на кислород...

Калеидоскоп 06.12.19 | 21:44

Фатил риба и не можел да поверува што нашол во нејзиниот стомак

Еден рибар премногу се изненадил кога во желудникот на рибата која ја фатил нашол сокриена банкнота од 20 долари. Фотографијата е објавена на Фејсбук страницата „Sharkmen...