Ознака: Стојко Пауновски
Македонија 03.11.21 | 17:48

Стојко Пауновски за поразот на СДСМ: Што си посеаја, тоа си ожнеаја

Што си посеаја, тоа си ожнеаја. Со оваа народна поговорка поранешниот директор на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски го коментира поразот на СДСМ на локалните...

Македонија 05.08.21 | 22:06

Пауновски за Заев: Не може да бидете пријател со човек кому му се промениле ставовите

Поранешниот директор на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски, човекот кој ќе остане запаметен зошто беше разрешен откако покажал пркос и одби да прими триесетина...

Македонија 21.05.21 | 11:01

Стојко Пауновски: Ако СДСМ навистина станал приватна партија како што зборуваат сите, можат да ме истераат

Поранешниот директор на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски првпат излегува во јавноста по одлуката на Владата да биде разрешен од функцијата оти не се...

Економија 20.05.21 | 19:35

Пауновски: Ќе се извинам доколку следниот директор на Инспекторатот може да ги прими „рамковните“

Пркосеше и си замина од директорската фотелја во Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), откако беше разрешен од позицијата, но и по спласнување на емоциите Стојко Пауновски...

Македонија 20.05.21 | 19:15

Пауновски со порака до Заев: Некој кога ќе отспие, ќе сфати што направил и дека не бил во право

Разрешениот директор на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски во гостување на ТВ 24 индиректно му порача на премиерот Зоран Заев дека одлуката за негово разрешување...

Македонија 18.05.21 | 19:39

Жена го наследи Стојко Пауновски – избран нов директор на Државниот пазарен инспекторат

Владата на денешната седница назначи нов директор на Државниот пазарен инспекторат, откако пред еден месец го разреши Стојко Пауновски. За вршител на должност е назначена...

Економија 18.05.21 | 18:08

Пауновски: Лабораторијата требаше да биде револуција, но Бектеши никогаш не ни ја даде

Разрешениот директор на Пазарниот инспекторат Стојко Пауновски негира дека иако сме имале акредитирана лабораторија, истата не сме ја користеле. Вистината е дека таква...

Економија 18.05.21 | 17:16

Бектеши: Стојко Пауновски кажал многу невистини за увозот на мазут

Министерство за економија во текот на денот ќе побара од надлежните институции да постапат и да ги проверат тврдењата за увоз на опасен мазут во земјава, но ние не сме...

Македонија 17.05.21 | 13:39

Делегатите на СДСМ за Стојко Пауновски: Го разрешивте бидејќи работеше по закон, тоа е голема грешка

Делегатите на СДСМ вчера на Конгресот му порачаа на раководството на партијата направило голема грешка што го смениле директорот на Пазарниот инспекторат Стојко Пауновски. Го...

Македонија 01.05.21 | 09:42

Тасевски: Толку беше, го заборавивме Стојко, сега лажичето за причестување ги бранува нашите рушевини од живот

Сите за лажичето се фатија, веќе никој за Стојко, коментира актерот Сашо Тасевски во негов стил. Тоа е таа фејсбук слава која поминува додека трепнеш. Никој веќе не мисли...

Македонија 28.04.21 | 17:43

Заев за пркосот на Пауновски: Ми пречи инаетот и одбивањето да разговара и да спроведе закон

Премиерот Зоран Заев вели дека нему не му пречел пркосот на директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски што Владата вчера го разреши, туку, како што...

Македонија 28.04.21 | 14:45

Ван ден Берг: Кој ја води Македонија, Заев или Груби?

Холандскиот експерт за Западен Балкан, Ханс ван ден Берг со коментар за смената на директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски. Ново дно: Премиерот...

Македонија 28.04.21 | 14:07

Димитриевски: И мене директор ми рекол дека не ми вработува луѓе, па не сум го разрешил!

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски се приклучи кон многубројните јавни личности кои дадоа поддршка за, сега веќе разершениот на Државниот инспектора,...

Македонија 28.04.21 | 13:27

Куновска за Николовски: Дисциплина кичме

Дисциплина кичме. Вака поранешната функционерка од СДСМ и актерка Софија Куновска реагира на изјавите на вицепремиерот за корупција и десна рака на Зоран Заев, Љупчо...

Македонија 28.04.21 | 12:46

Милошоски: Случајот со директорот Пауновски само покажува дека институциите се диригирани од власта

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска во Битола одговарајќи на новинарско прашање околу разрешувањето на директорот на Државниот пазарен...

Македонија 28.04.21 | 11:15

Николовски за разрешувањето на Пауновски: Постапено е согласно закон и согласно Кодексот

Разрешувањето на Стојко Пауновски е согласно законот и Кодексот за етичко однесување за членовите на Владата и носителите на јавни функции, соопшти денеска вицепремиерот...

Македонија 28.04.21 | 08:08

Власт је власт, а част је част

Пренесувајќи ја изнавата на сега веќе поранешниот директор на ДПИ Стојко Пауновски, дадена непосредно по разрешувањето, Софија Куновска ги цитира стиховите на Ѓорѓе...

Македонија 27.04.21 | 23:05

Исмаил: Професионалноста не е тема на случајот Пауновски

Еден од основачите на СДСМ, Ѓунер Исмаил во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 искоментира и за случајот со сега веќе поранешниот директор на Државниот пазарен испекторат...

Македонија 27.04.21 | 21:38

Им благодарам на граѓаните кои во мојот „пркос” ги согледаа моите искрени намери за стручна и независна европска институција

Сега веќе поранешниот директор на државниот пазарен инспекторат, кој денеска со одлука на владата беше разрешен од функцијата, преку објава на фејсбук им се заблагодари...

Македонија 27.04.21 | 20:06

Мицковски ироничен: Ја поздравувам храброста на Заев да ги заштити институциите и коалицијата од штетни елементи како Пауновски

Ја поздравувам одлуката на Владата и храброста на Заев да ги заштити институциите и коалицијата од штетни елементи како Пауновски. Се приклучувам на секој поддржувач...