Ознака: спортисти
Скопје 07.06.22 | 10:53

Град Скопје објави јавен повик за доделување стипендии на спортисти од средните училишта

Град Скопје денеска објави јавен повик за стипендирање на спортисти – средношколци кои се жители на Скопје и учат во средните училишта на подрачјето на градот. Како...

Останати спортови 01.04.22 | 15:10

За да се натпреваруваат во Британија, спортистите од Русија и Белорусија ќе мора да докажат дека се „неутрални и независни“

Министерот за спорт на Обединетото Кралство Најџел Хадлстон изјави дека спортистите од Русија и Белорусија ќе мора да докажат дека се „неутрални и независни“ околу...

Вести Останати спортови 04.11.21 | 22:49

Мајкл Џордан на врвот на листата на спортисти со најголема заработка во историјата

Специјализираниот американскa интернет страница за спорт и бизнис „Спортико“ ги рангираше 25-те најплатени спортисти на сите времиња. Лидер на листата е легендарниот...

Свет 13.07.21 | 14:07

Русија завиена во црно: Спортисти живи изгореле во сообраќајна несреќа

Во Русија се случи голема трагедија каде животот го загубија светската рекордерка во мотоциклизам Татјана Игушина и автомобилистот Иван Курбенбин. Тие настрадаа кога...

Спорт 16.12.20 | 11:00

Македонските спортисти нема да добијат вакцина од првиот контингент

Македонските спортисти најверојатно нема да примат вакцина против корона вирус од првиот контингент на вакцини кој треба да пристигне по Нова година во нашата држава. Најбрзиот...

Фудбал 19.06.20 | 15:53

Спортот се враќа во Грција, натпреварувачите ќе се тестираат по случаен избор

Да се врши тестирање по случаен избор на спортистите во Грција, било договорено на средбата на претседателот на Националната организација за јавно здравје на Грција...

Останати спортови 31.03.20 | 14:40

Македонските спортисти ќе добијат финансиска помош од Владата во висина од 14.500 денари за април и мај

Премиерот Оливер Спасоски на денешната прес конференција најави дека македонските спортисти ќе добијат финансиска помош од Владата во висина од 14.500 денари за месеците...